Wiadomości z Chorzowa

Gdzie szukać pomocy dla seniora?

  • Dodano: 2022-01-14 15:00

Starość nie radość – mawia stare polskie powiedzenie. Pomimo tego, że dzisiaj starość nie jest już, tak jak kiedyś, traktowana jako koniec życia i kres wszelkiej radości, to jednak nadal niesie ona ze sobą pewne zagrożenia. Chodzi tu głównie o większą podatność seniorów na wszelkiego rodzaju urazy, czy choroby, w tym choroby wieku starczego. Niestety w wielu przypadkach nie można im zapobiec. Co jeśli jedno z tych nieszczęść spotka któregoś z naszych rodziców czy dziadków? Jak im pomóc i sprawić by życie nie było udręką?

W przypadku gdy nasz rodzic, czy jeden z dziadków straci swoją dawną samodzielność i będzie potrzebował stałej lub czasowej opieki osób trzecich, idealnym rozwiązaniem wydaje się być opiekunka nad osobą starszą. Taka osoba zamieszkuje razem z seniorem i w dzień oraz w nocy dba o dobrostan seniora, pomagając mu we wszelkich czynnościach dnia codziennego od porannej higieny, przez przyrządzanie posiłków, po przebieranie się w piżamę. Brzmi świetnie, jednak jak szukać i gdzie znaleźć osobę, która będzie nadawała się na opiekunkę osoby starszej? To zbyt poważna sprawa aby zdać się na ślepy los. Chodzi tu przecież o zdrowie, a nawet życie osób nam najbliższych.

Opiekunka do osoby starszej nie musi być losem na loterii. Wystarczy skorzystać z usług agencji opiekunek do osób starszych, takich jak na przykład Veritas Polska, która od lat pomaga polskim rodzinom w znalezieniu odpowiedniej opiekunki do osoby starszej. Działanie jest proste. Rodzina seniora składa zapytanie o opiekunkę osoby starszej, która spełni określone wymogi. Chodzi tu zarówno o np. znajomość języka polskiego, jak i doświadczenie w opiece nad osobami starszymi. Agencja wyposażona w taką wiedzę przeszukuje swoje bazy osobowe w poszukiwaniu opiekunki, która najlepiej nada się na opiekunkę danego seniora. Po znalezieniu takiej osoby następuje podpisanie umowy pomiędzy obiema stronami i zaczyna się proces opieki nad seniorem.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.