Wiadomości z Chorzowa

Jak łatwo odebrać mieszkanie od dewelopera?

  • Dodano: 2022-02-08 08:00, aktualizacja: 2022-02-08 08:02

Odbiór techniczny mieszkania większość deweloperów przedstawia jako coś szybkiego i łatwego, jednak nie warto dać się zwieść takim obietnicom. W końcu odbiór mieszkania robi się tylko raz, więc jeżeli ktoś przeoczy jakieś problemy, to później może mieć trudności z ich rozwiązaniem. Podczas odbioru mieszkania należy więc dokładnie wszystko sprawdzić, a wszelkie nieprawidłowości od razu zgłaszać deweloperowi z prośbą o jak najszybsze usunięcie usterek.

  1. Odbiór techniczny mieszkania od podstaw
  2. Jak przeprowadzić odbiór mieszkania?
  3. Specjalista od odbioru mieszkania

Trudno jednak oczekiwać, że osoby nieobeznane z tematem będą wiedziały, co jest istotne w odbiorze technicznym mieszkania. Zamiast więc ryzykować, że popełni się błąd, lepiej skorzystać z pomocy w postaci odbioru technicznego mieszkania. Taka usługa wbrew pozorom dostępna jest w atrakcyjnej cenie i każdy może sobie pozwolić na skorzystanie z niej.

Odbiór techniczny mieszkania od podstaw

Chociaż listę rzeczy, które warto sprawdzić przy odbiorze mieszkania, można znaleźć w internecie, w praktyce wiele osób nie wie, jak wygląda odbiór mieszkania w praktyce. W przypadku nowego mieszkania trzeba sprawdzić między innymi to, czy zgadzają się wszystkie wymiary, wypoziomowanie podłogi, szczelność okien i inne rzeczy. Dlatego też coraz więcej osób, zanim podpisze protokół odbioru mieszkania, korzysta z doświadczenia specjalistów z firmy Pewny Lokal. Tak naprawdę to oni zajmą się odbiorem technicznym mieszkania, a klient zyska wówczas gwarancję, że standard lokalu mieszkalnego jest na odpowiednim poziomie.

Jak przeprowadzić odbiór mieszkania?

Na początek warto przesłać specjalistom plan mieszkania i podać termin, w którym ma się odbyć przekazanie kluczy. Następnie w dniu odbioru technicznego lokalu fachowiec wszystko sprawdzi razem z klientem. W przypadku rynku pierwotnego coraz częściej deweloperzy stosują różnego rodzaju półśrodki, na czym niestety tracą nieświadomi klienci. Dlatego też nie ma co liczyć na to, że z odbiorem mieszkania będzie można poradzić sobie samemu, zwłaszcza jeżeli ktoś nie wie, jaki jest zakres funkcjonowania poszczególnych instalacji lub w jaki sposób sprawdzić, czy ściany zostały odpowiednio wykończone. 

Specjalista od odbioru mieszkania

Jeżeli więc miało miejsce kupno mieszkania od dewelopera, to już teraz warto skontaktować się z firmą, która weźmie na siebie obowiązek przeprowadzenia odbioru. Wszystkie nieprawidłowości zostaną wówczas od razu przekazane i będzie można skrócić czas potrzebny na ich usunięcie.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.