Wiadomości z Chorzowa

Jak ogród, to tylko nowoczesny

  • Dodano: 2022-10-05 13:30

Każdy z nas marzy o własnym ogrodzie. Nie musi to być wcale ogród nie wiadomo jak duży. Czasami wystarczy nam dosłownie kawałek ziemi i już nam wystarczy. Każdy ogród możemy właściwie zaprojektować i wykonać dla siebie ogród niczym z bajki. Dlaczego obecnie stawia się na nowoczesne ogrody? Co w nich nas przekonuje? 

Czym charakteryzują się nowoczesne ogrody?

Nowoczesny ogród ma to do siebie, że nasadzenia roślinne w nim są dosyć mało zróżnicowane. Zieleń musi pasować idealnie do nieożywionych elementów. Bardzo dużą rolę odgrywają krzewy iglaste oraz liściaste. Sprawdzają się także drzewa. Gatunkami bardzo cenionymi są cyprysy, żywotniki, mahonie, cisy, a także bukszpany. 

Coraz częściej są uprawiane rośliny o nietypowym, jak i atrakcyjnym pokroju, który pasuje do wykończenia architektonicznego, a także do modernistycznych rzeźb. Chociażby powinniśmy zwrócić uwagę na jukki, bambusy mrozoodporne, perukowce, a także agawy. Wśród rabat dominuje prostota, co do wielkości, a także barw. Większe grupy są komponowane z roślinami o małych kwiatach.

Bardzo dużą popularnością się cieszą ogrodzenia, a także gabionowe elementy. 

Jakie materiały dominują w ogrodzie nowoczesnym?

W nowoczesnym ogrodzie stosuje się w zasadzie większość materiałów, które są używane w innych stylach. Mowa o żwirze, kamieniu, jak i drewnie. Jednak w tym wypadku stosuje się szkło, stal, beton, technorattan, jak i innego rodzaju tworzywa sztuczne. Widać to szczególnie po ogrodzeniach z materiałów łączonych. Bardzo dużą popularnością mogą się pochwalić gabionowe ogrodzenia. Jednak do oddzielania fragmentu poszczególnego ogrodu używać można ścianek wykonanych z bambusa, jak i z technorattanu. 

Do nowoczesnego ogrodu sprawdza się także egzotyczne drewno. Co mamy na myśli? Jest to tatajuba, massaranduba, czy też teak. Są one cenione głównie ze względu na swoją estetykę. Są to budulcowe materiały, które to są wytrzymałe na samą wilgoć. Ma to spore znacznie, gdy w naszym ogrodzie znajduje się basen.
W nowoczesnym ogrodzie nie może zabraknąć nowoczesnego tarasu. Wiemy doskonale, że pogoda w Polsce nie zawsze rozpieszcza, w związku z tym dużą popularnością cieszą się zabudowane tarasy. Ochronią nas one nie tylko od deszczu, ale także mocniejszego wiatru, który zdarza się również w ciepłe dni. 

Obecnie bardzo modnym rozwiązaniem, które cieszy się dużą popularnością w ogrodach nowoczesnych, są shuttersy. Rozwiązanie to sprawdza się nie tylko w nowoczesnych ogrodach, ale do nich najbardziej pasuje. Z ofertą możemy się zapoznać tutaj https://tarasola.pl/shutters/. Rozwiązanie to na pewno nie jest rozwiązaniem na kilka sezonów. Jest to trwała konstrukcja na długie, długie lata. Dzięki niej jesteśmy w stanie zaprojektować swój ogród i sprawić, że może nam on służyć jesienią, a nawet zimą. Jest to wspaniała wiadomość, ponieważ często nie potrafimy się pogodzić z tym, że sezon ogrodowy w naszym kraju trwa tak krótko. Nie jest to akurat pozytywna wiadomość. Jak widać, możemy sobie ten sezon znacznie przedłużyć. Skorzystajmy z tej opcji. 

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.