Wiadomości z Chorzowa

Jak przywrócić naturalny kolor zębów? 

  • Dodano: 2021-10-21 14:15

Ubarwienie naszego uzębienia jest zależne od wielu czynników zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Dla wielu osób, białe zęby to bardzo ważny element życia, który pozwala czuć się dobrze w swoim ciele. Niestety, wraz z upływającym czasem, naturalny kolor zębów zanika. Można temu jednak zaradzić. Jak? 

Co sprawia, że tracimy swój naturalny kolor zębów?

Na większość rzeczy, które związane są z naszym wyglądem wpływają geny. Dotyczy to również naturalnego koloru naszych zębów. Zapewne każdy zdaje sobie sprawę z tego, że nie rodzimy się ze śnieżnobiałym kolorem uzębienia. Paleta odcieni może wahać się od szarego, po brązowawy. Bardzo duży wpływ na kolor ma to co spożywamy. Napoje takie jak herbata, kawa czy wino powodują, że z czasem tracimy naturalny kolor zębów zastępując go często niechcianą żółcią. Ogromnie istotnym czynnikiem są również papierosy. Nie od dziś wiadomo, że dym tytoniowy i wszystkie zawarte w nim substancje smoliste, nie sprzyjają białemu kolorowi. W niektórych przypadkach, dużą rolę odgrywają również przyjmowane przez nas leki. W takiej sytuacji, zdecydowanie nie powinniśmy z nich rezygnować, a szukać rozwiązań. 

Nowoczesne rozwiązania, które pozwalają przywrócić naturalny kolor zębów

Aby wybielić zęby możemy oczywiście korzystać z domowych metod, jednak w wielu przypadkach jest już na nie za późno. Na szczęście stomatologia wciąż zaskakuje nowoczesnymi rozwiązaniami. Należy do nich wybielanie nakładkowe. Jest to bardzo prosty i bezbolesny zabieg, który polega na odbyciu dwóch wizyt u stomatologa. Na pierwszej wykonuje się odcisk szczęki, zaś na drugiej odbiera proteze. Następnie należy nakładać ją na noc przez 10-14 dni, łącząc ze specjalnym płynem wybielającym. Z takiego zabiegu możemy skorzystać na przykład tutaj https://maszewski.com/kompleksowe-leczenie-stomatologiczne/. Naturalny kolor zębów to dla wielu osób bardzo ważna rzecz. Uśmiech jest naszą osobistą wizytówką i jeśli nie jest taki jaki byśmy chcieli, może przysporzyć nam wielu problemów z samooceną i dobrym samopoczuciem. 


 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.