Wiadomości z Chorzowa

Jak wybrać nosidełako dla dziecka

  • Dodano: 2021-12-16 08:30, aktualizacja: 2022-12-06 10:05

Nosidełka dla dzieci cieszą się coraz większą popularnością. Nie ma co się dziwić, w końcu ich użytkowanie ma bardzo wiele skutków pozytywnych. Mowa nie tylko o pozytywnych skutkach dla dzieci, ale także dla ich rodziców. Jak wybrać nosidełko dla dziecka? Na co konkretnie zwrócić uwagę? Postaramy się odpowiedzieć na te wszystkie pytania.

Czy dziecko można nosić w nosidełko od jego pierwszych tygodni życia?

Nosidełka dla dzieci cieszą się popularnością, ponieważ pozwalają nam przemieszczać się z dzieckiem. Musimy mieć świadomość, że dziecko potrzebuje bliskości ze swoimi rodzicami. Dziecko w nosidełku będzie czuło bliskość swoich rodziców. Na pewno w tej sytuacji mamy do czynienia z rozwojem emocjonalnym.

Wiemy już, że nosidełka są pomocne, jednak wiemy także, że ich wybór nie jest taki prosty, jak nam się to wydawało. Od kiedy nasze dziecko może przebywać w nosidełku? Z nosidełek najlepiej korzystać dopiero, gdy nasze dziecko jest w stanie usiąść samodzielnie. Jednak w zasadzie już od pierwszych dni życia można nasze dziecko nosić w chuście. Dociągnięta dobrze chusta pozwoli na podtrzymanie bezpiecznej pozycji dziecka, a ciało znajdzie podparcie wszędzie tam, gdzie to jest niezbędne. Pozycja dziecka w chuście przypomina kuczną pozycję i odciąża dobrze kręgosłup dziecka, ponieważ jest on zaokrąglony fizjologicznie. Zaczekajmy nieco z decyzją zakupu nosidełka przez pierwsze miesiące. Będzie to na pewno rozsądne rozwiązanie, które też doradzają lekarze pediatrzy. Właśnie lekarz pediatra powinien być dla nas autorytetem i to jego powinniśmy się słuchać.

Dla wielu rodziców nosidełka są po prostu bezcenne. Zarówno nosidełka, jak i chusty cieszą się ogromną popularnością. Chustowanie bez wątpienia ma bardzo dużo zalet. Maluch czuje ogromne ciepło oraz bliskość. Słyszy doskonale bicie serca, jak i głos swojego opiekuna. Jest do tego kołysane, a dzięki temu lepiej oraz także spokojniej śpi. Chusta do noszenia dzieci jest bardzo uniwersalna i daje nam możliwość noszenia dziecka na kilka przeróżnych sposobów. Gdy dziecko będzie siadało samodzielnie, to w takiej sytuacji chustę możemy zamienić na ergonomiczne nosidełko, czy też używać obu narzędzi. Pamiętajmy także o bardzo ważnej informacji. Co mamy na myśli? Chodzi o to, że nosidełka atestowane są do wagi dziecka w przedziale piętnastu do dwudziestu kilogramów.

Jakie parametry powinno posiadać nosidełko?

Wybór nosidełek jest bardzo duży. Nie powinniśmy podejmować spontanicznej decyzji. Raczej musi to być decyzja przemyślana. Zwróćmy uwagę na techniczne parametry nosidełka. W pierwszej kolejności sprawdźmy brak usztywnień na plecach. Nóżki dziecka układać się powinny w pozycji żabki, a panel powinien sięgać od jednego do drugiego podkolanowego dołu. Warto pamiętać także, aby unikać za dużych nosidełek. Na całe szczęście na rynku znajdziemy wiele nosideł o wielkości regulowanej.

Niezmiernie ważne jest to, że w nosidełkach czy też w chustach nosimy dziecko tylko i wyłącznie przodem do rodzica. Gdy w dołączonej instrukcji do nosidła producent pisze o możliwości noszenia naszego dziecka przodem do świata, to raczej podejdźmy do tego z bardzo dużą ostrożnością. Taki właśnie sposób noszenia uniemożliwia na pewno przyjęcie przez dziecko pozycji prawidłowej i naraża na spore przeciążenia jego układ ruchu.

Najważniejsza kwestia: bezpieczeństwo oraz wygoda

Gdy szukamy konkretnego już modelu nosidełka dla dzieci, to powinniśmy sprawdzić, z jakiego materiału jest ono wykonane. Niezmiernie dobrze sprawdza się na pewno bawełna. Wszystko za sprawą tego, że możemy ją łatwo utrzymać w pełnej czystości. Jeśli materiał rzeczywiście będzie bardzo dobrej jakości, to po praniu nie musimy się obawiać o stratę kolorów. Z uwagi na sam fakt, że tkanina ma kontakt bezpośredni ze skórą dziecka, to musi posiadać odpowiedni certyfikat. Dzięki temu mamy stuprocentową pewność, że materiał, z którego nosidełko zostało wykonane, nie zawiera żadnych substancji niebezpiecznych. Na pewno faktem jest to, że dzieci przeżuwają części swojego nosidełka, które to mają kontakt z buzią.

Oczywiście nie bez znaczenia jest wygoda rodziców. Zapewnimy ją sobie poprzez regulowane pasy. Są to nie tylko szelki, ale także pas biodrowy. Zarówno jedno, jak i drugie muszą być wystarczająco miękkie oraz szerokie, aby po złożeniu nosidełka z dzieckiem nie powodowały dyskomfortu, który jest związany z noszeniem.

Ciężar dziecka rozkładać się powinien równomiernie po obu stronach ciała. Na pewno zwróćmy uwagę na sam sposób zapinania pasa na biodrach. Lepiej upewnijmy się, czy posiada system zabezpieczający. Gdy mamy jakieś wątpliwości, to na pewno pomoże nam specjalista od nosidełek, którego znajdziemy w sklepie z akcesoriami dziecięcymi. Łatwiej nam będzie znaleźć nosidełko idealne, gdy mamy określony budżet, który na ten zakup chcemy przeznaczyć. Dzięki temu nie będziemy tracić czasu na przeglądanie ofert nosidełek, na które nas po prostu nie stać. Na pewno ich wybór także nas usatysfakcjonuje.


Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.