Wiadomości z Chorzowa

Jaką kuchenkę wolnostojącą wybrać? Poradnik dla kupującego

  • Dodano: 2022-06-01 12:00

Kuchenka wolnostojąca jest podstawą wyposażenia każdej kuchni. To swoiste centrum dowodzenia w przygotowaniu większości posiłków. Z tego powodu niezwykle ważne jest, aby dobrać ją odpowiednio pod własne potrzeby. Urządzenie to różni się od siebie wieloma aspektami. Jak dobrać je tak, aby spełniły swoje zadanie? Warto się temu przyjrzeć.

Jakie rodzaje kuchenek wyróżniamy?

  • Kuchnia wolnostojąca najczęściej jest podzielona ze względu na typ zasilania. Jest to już klasyczny podział, który jednak wciąż ewoluuje. Można tutaj spotkać wersje gazowe, elektryczne, jak i te, które są połączeniem zalet obu tych rodzajów. Czym dokładnie się charakteryzują?
  • Kuchenki gazowe – to opcje, które są wciąż najpopularniejszymi rozwiązaniami w polskich kuchniach. Model ten nie potrzebuje dostępu do prądu, aby wykonywać swoje podstawowe funkcje. Oczywiście zdarza się, że najnowsze wersje posiadają wiele dodatków, które będą dostępne jedynie po podłączeniu do prądu – nie jest on jednak potrzebny do ugotowania posiłku. Minusem tego rozwiązania jest możliwość wydzielania szkodliwych gazów, jak i stosunkowo powolne nagrzewanie się garnków i patelni.
  • Kuchenki elektryczne – jest to rozwiązanie, które używa tylko i wyłącznie prądu elektrycznego, aby zapewnić swoje funkcje – zalicza się do niego kuchnia indukcyjna wolnostojąca. Charakteryzuje się ona nowoczesnym wyglądem i szybkim nagrzewaniem się garnków. Warto jednak wiedzieć, że jest to opcja droższa zarówno przy zakupie, jak i eksploatacji.
  • Kuchenki elektryczno-gazowe – tutaj najczęściej stawia się na połączenie elektrycznego piekarnika i klasycznych gazowych palników. Wielość funkcji elektrycznej części sprawia, że jest to coraz częstszy wybór klientów. W ten sposób można otrzymać tanią eksploatację palników i nowoczesność piekarnika.

Którą opcję wybrać? Wszystko zależy od preferencji i potrzeb. Wiele osób może skusić się elegancją elektrycznych rozwiązań, jednak ich cena może być problemem. Częste gotowanie na gazie może jednak być niezdrowe dla zdrowia. Warto przemyśleć swoje potrzeby i wybrać według nich.

Kuchenka wolnostojąca – jakie wyposażenie warto mieć?

Nowoczesne rozwiązania pozwalają na udogodnienia, które poprawiają komfort gotowania. Na jakie szczególnie warto zwrócić uwagę?

Dobrym rozwiązaniem będzie wyposażenie się w czujnik kipienia, dzięki któremu kuchenka wolnostojąca sama się wyłączy, przez co nie dojdzie do spalenia garnka. Świetną opcją będzie też timer, który zawiadomi dźwiękowo o kończącym się czasie gotowania. Z mniej zaawansowanych dodatków, które jednak są bardzo ważne, dobrze postawić jest na szerokie i duże przestrzenie do gotowania. W ten sposób każdy garnek zmieści się z zapasem.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.