Wiadomości z Chorzowa

Jaka powinna być wygodna poduszka do spania? Pytamy eksperta Hilding

  • Dodano: 2020-09-23 07:00, aktualizacja: 2020-09-24 12:58

Poznaj rady ekspertów, jak wybrać najbardziej komfortową poduszkę do spania. Sprawdź, jakie cechy powinna posiadać.

1. Wykonana z dobrych materiałów

Najbardziej nowoczesnym materiałem jest pianka termoelastyczna. Taka pianka dopasowuje się naturalnie do krzywizn kręgosłupa. Dzięki temu idealnie wspiera jego odcinek szyjny oraz głowę podczas snu. Alergicy powinni pomyśleć o poduszkach wykonanych z pianki lateksowej. To pianka, która ma bardzo dobrą wentylację, a do tego bardzo rzadko uczula. Dlatego jest też dobrym rozwiązaniem dla osób z problemami skórnymi, na przykład egzemą czy na przykład atopowym zapaleniem skóry. Osoby, które cierpią na napięcia i bóle mięśni, powinny wybrać poduszkę z dodatkiem włókien węglowych, któreskutecznie je relaksują. Ma je między innymi poduszka SleepMed SupremeOprócz poduszki, w przypadku takich osób istotne jest też posiadanie materaca ortopedycznego, który wesprze cały kręgosłup. Takie materace ma w swojej ofercie szwedzki producent akcesoriów zwiększających komfort snu Hilding Anders.

2. Dopasowana do pozycji snu

Osoby, które śpią na brzuchu czy na boku, powinny wybrać poduszkę profilowaną. Taka poduszka będzie dobrze wspierać ich kręgosłup szyjny nawet podczas snu w tej pozycji. Sprawdź, jaką dokładnie poduszkę wtedy wybrać:

  • Poduszka profilowana dla śpiących na brzuchu - to poduszka, która jest płaska i szeroka, co umożliwia redukcję nacisku na odcinek szyjny kręgosłupa. Taka poduszka, jak na przykład SleepMed Supreme, powinna mieć też zwiększoną wentylację oraz być wykonana z antyalergicznych materiałów. Wtedy ryzyko podrażnień, stanów zapalnych skóry czy alergii, które mogą powstać, gdy Twoja twarz styka się z poduszką, jest dużo niższe.
  • Poduszka dla śpiących na boku - taka poduszka ma kształt walca, jak poduszka ortopedyczna SleepMed Comfort oraz poduszka SleepMed Premium i skutecznie zapobiega przeciążeniom mięśni, związanym z uciskiem poduszki na tylko jedną stronę szyi. Do tego ma dobrą wentylację, co sprawia, że na skórze nie pojawiają się wypryski ani nie gromadzi wilgoć.

3. Niezwykle wytrzymała 

Aby poduszka nie „zużyła” się i nie odkształciła zbyt szybko, powinna być stworzona z wytrzymałych pianek, takich jak pianka VISCO czy wysokoelastyczna. To typ poduszki rekomendowany przez zdrowykregoslup.pl. Takie pianki po ustąpieniu nacisku łatwo wracają do swojego pierwotnego kształtu. Do tego warto, aby poduszka miała otwory wentylacyjne między warstwami pianki. Dzięki temu w jej wnętrzu nie zgromadzi się wilgoć i nie rozwiną bakterie oraz inne alergeny. Z tego samego powodu dobrze, aby poduszka miała też zdejmowany pokrowiec, który łatwo można prać
w pralce. To wszystko sprawi, że poduszka wytrzyma znacznie dłużej od tradycyjnej, przy zachowaniu swoich właściwości oraz kształtu przez długie lata.

*Założona w 1939r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku.
Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków wysoką jakością i skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Agata, Amazon BRW, Sleepmed i wiele innych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.