Wiadomości z Chorzowa

Jaki materac wybrać do przyczepy kempingowej?

  • Dodano: 2020-09-10 07:00, aktualizacja: 2020-09-10 07:07

Nowoczesne przyczepy kempingowe zapewniają duży poziom komfortu i pozwalają nawet na stałe zamieszkiwanie w nich, jeśli panują odpowiednie warunki pogodowe. Wiele osób traktuje jednak kempingi jako miejsce snu w trakcie wyjazdów wakacyjnych. Chcąc spać wygodnie, warto zdecydować się na dobrze dopasowany materac. Jaki materac sprawdzi się w takim miejscu i na co należy zwrócić uwagę podczas zakupu?

Kompaktowy rozmiar i odpowiednia twardość

Najważniejszym parametrem, który trzeba wybrać jest oczywiście rozmiar materaca, ponieważ musi pasować do pozostałych mebli znajdujących się w przyczepie. Producenci tacy jak Godre umożliwiają zamówienie materaca w setkach różnych rozmiarów, dzięki czemu swój można optymalnie dopasować do warunków. Kolejna kwestia to oczywiście właściwa twardość materaca. Zaleca się, aby tę dopasowywać do wagi ciała osoby, która śpi na materacu. Jeśli z jednego materaca korzysta wiele osób o różnej masie ciała, w sklepach takich jak godre.pl można wybrać materac o średnim stopniu twardości – najlepszy według producenta dla osób ważących od około 60 kilogramów do około 100 kilogramów.

Jaki materac wybrać? Odpowiadają eksperci z Godre.pl: https://godre.pl/blog/jaki-materac-wybrac-poradnik

Surowiec higieniczny i funkcjonalny

Kiedy zastanawiamy się nad tym jaki materac będzie sprawdzał się przy różnych warunkach pogodowych i na długo zachowa swoją trwałość, trzeba rozważyć kwestię surowca wypełniającego materac.

W sklepach można liczyć na bardzo szeroki asortyment, na przykład:

  • materaców sprężynowych,

  • materaców piankowych,

  • materaców lateksowych.

Dostępne są również inne opcje, jak wypełnienie z trawy morskiej lub włókien kokosowych. Najlepiej postawić na materiał syntetyczny, który będzie porowaty i nie pozwoli na zatrzymywanie się w materacu wilgoci. Wilgotne środowisko jest bowiem najlepszym do rozwoju dla bakterii i pleśni.

Doskonałym rozwiązaniem do kempingu jest zwykły materac piankowy albo lateksowy. Te surowce są elastyczne i jednocześnie odporne na odkształcenia. Poza tym, są one lekkie, więc z łatwością można materac z przyczepy wyjąć i zabrać. Bardzo duży poziom komfortu zapewniają też materace kieszeniowe, które są dość ciężkie i dużo droższe.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.