Wiadomości z Chorzowa

Jakie są ceny mieszkań w Chorzowie?

  • Dodano: 2020-03-31 14:30

Chorzów to rewelacyjne miasto do życia dla ludzi w każdym wieku. Jest tu wyjątkowo niskie bezrobocie oraz szybki dojazd do innych miejscowości należących do Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii np. Katowic. Dodatkowo potencjalnych mieszkańców kuszą też ceny mieszkań. Zastanawiasz się, jaki trzeba mieć budżet by kupić mieszkanie w Chorzowie? Odpowiadamy!

Chorzów – miasto Twoich marzeń

O dziwo nie jest to tylko pusty slogan. Chorzów od dawna nie jest już tylko miastem-sypialnią, którego głównym zadaniem jest bycie bazą noclegową dla osób, które codzienne życie prowadzą np. w Katowicach. Dziś jest to świetne miasto dla rodzin z dziećmi, dzięki bogatej ofercie edukacyjnej na każdym szczeblu. Dużym atutem jest Park Śląski, czyli zielone płuca całej Aglomeracji. Można tu spędzać całe weekendy po wyczerpującym tygodniu, również dzięki występującym tutaj atrakcjom takim, jak Zoo, Wesołe Miasteczko, czy Planetarium. Uwadze nie może umknąć także Teatr Rozrywki.

Co więcej jest stąd praktycznie wszędzie blisko, z uwzględnieniem szczególnie Katowic. Pracując w tym największym mieście na Śląsku możesz z powodzeniem szukać nowego mieszkania w Chorzowie, gdzie nie tylko jest więcej świeżego powietrza i spokojniej, ale też ceny są znacząco niższe i nie ulegają częstym wahaniom. Dodatkowo komunikacja między Chorzowem a Katowicami, czy innymi miastami należącymi do Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii jest wręcz znakomita. Do stolicy województwa z łatwością można dojechać autostradą A4 lub DTŚ. Wolisz jeździć transportem publicznym? Żaden problem, gdyż sieć działa na tym odcinku wyjątkowo wydajnie i efektywnie.

Chorzów cenową okazją

Podczas gdy w Gdańsku, czy Warszawie ceny mieszkań gwałtownie rosły w górę na przestrzeni lat, Chorzów trzymał średnią cenę za metr w granicach 3-4 tys. złotych. Nie jest to jednak domena całego Śląska, gdyż budżet potrzebny do zakupu mieszkania np. w Katowicach z każdym rokiem musiał być coraz większy. 
Jak dokładnie wyglądają ceny mieszkań obecnie w Chorzowie? Rok 2020 nie różni się diametralnie od lat ubiegłych, co oznacza, że nie trzeba spieszyć się z zakupem mieszkania w obawie przed nagłą podwyżką. Obecnie postępujący kryzys sprawia wręcz, że ceny mieszkań nieznacznie tanieją w stosunku do tego, co miało miejsce jeszcze 3-4 miesiące temu pod koniec 2019 roku. Jak te ceny mają się w stosunku do cen mieszkań w Katowicach? To proste. W cenie kawalerki w Katowicach, w Chorzowie można kupić dwa razy większe mieszkanie 2- lub 3-pokojowe.

Rynek pierwotny – nowe mieszkanie w Chorzowie

Warto zauważyć, że różnica między rynkiem pierwotnym a wtórnym nie jest aż tak wielka. Co więcej, czasem posiadanie nowego mieszkania w ogólnym rozrachunku może okazać się korzystniejsze niż np. mieszkania z rynku wtórnego do remontu.

„Coraz więcej otrzymujemy zapytań dot. nowych inwestycji, gdyż coraz większa jest świadomość ludzi zalet płynących za takim rozwiązaniem. Obecnie ceny mieszkań z rynku pierwotnego znajdują się w granicach od 3770 do 4179 zł za 1 m2.” - mówi specjalista firmy Dombud, sprawdzonego na Śląsku dewelopera.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.