Wiadomości z Chorzowa

Jakie zalety posiadają nowoczesne materace multipocket?

  • Dodano: 2021-06-01 08:45, aktualizacja: 2021-06-01 08:55

Materace sprężynowe są stosowane od początku XIX wieku. Początkowo bazowano na sprężynach bonell odznaczających się dużą elastycznością powierzchniową. Na przełomie XIX i XX wieku wprowadzono natomiast pierwsze materace kieszeniowe o elastyczności punktowej. Najbardziej nowoczesna grupą materacy sprężynowych są materace multipocket, które w prostej linii wywodzą się od modeli kieszeniowych. Jakie są główne zalety tych materacy?

Jak skonstruowany jest materac multipocket?

Konstrukcja przypomina materace kieszeniowe, tyle tylko, że na jeden metr kwadratowy powierzchni przypada znacznie większa liczba niewielkich sprężyn umieszczonych w specjalnych kieszonkach. Tego typu sprężyny działają niezależnie od siebie, reagując na punktowy nacisk naszego ciała. Ogromnym plusem jest to, że materace multipocket nie przenoszą drgań, co jest szczególnie ważne w przypadku materaca dla dwojga. Układ sprężyn może być dodatkowo pokryty matą kokosową, mikrogąbką, pianką lateksową lub pianką poliuretanową.

Jakie są główne zalety materacy multipocket?

Jednym z największych plusów jest duża elastyczność punktowa. Niezależne od siebie sprężyny reagują na nacisk w konkretnych partiach łóżka, dostosowując się do położenia naszego ciała. Ponadto, sprężyny nie są ze sobą połączone, dzięki czemu, nie przenoszą drgań. Jest to bardzo istotne w przypadku łóżek dwuosobowych. Gdy jedna osoba zmienia pozycję snu, ruch nie jest odczuwalny przez drugą osobę, dzięki czemu, nie zaburza komfortu snu.

Wysoka elastyczność takich materacy sprawia, że są one bardzo odporne na odkształcenia. Nawet po kilku latach eksploatacji materace multipocket wciąż oferują nam idealnie równą powierzchnię. Co więcej, można tu wdrożyć nowoczesne funkcje, takie jak: strefy twardości, zmienna twardość po obu stronach lub połowach materaca, a także właściwości masujące. Dzięki temu, znacznie łatwiej jest wybrać materac dostosowany do swoich potrzeb.

Wybieramy materace multipocket. Na co zwrócić uwagę?

Gdy zdecydujemy się na materac multipocket, automatycznie odchodzi nam kryterium wypełnienia. Warto jednak zwrócić uwagę na dokładną konstrukcję materaca. Wielowarstwowe materace multipocket często zawierają również obicie z gąbki, maty kokosowej lub pianki. Zastosowane warstwy mają duży wpływ na twardość materaca. To kluczowe kryterium w aspekcie komfortowego i zdrowego snu. Twardość materaca dobieramy pod kątem wagi naszego ciała, zgodnie z rekomendacjami producenta lub uniwersalną skalą twardości.

Pozostaje nam wybrać odpowiedni rozmiar materaca, tak, aby pasował on do posiadanej ramy łózka i stelaża. Jeśli równolegle kupujemy materac i ramę, musimy oczywiście uwzględnić metraż sypialni. Dobrym rozwiązaniem są zakupy online w sklepie Sweetsen.pl. Znajdziesz tu bogaty wybór materacy multipocket dostępnych w atrakcyjnych cenach. Zakupy przez Internet pozwolą Ci sprawdzić i porównać wiele produktów, aby w końcu postawić na materac w pełni dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.