Wiadomości z Chorzowa

Kabiny prysznicowe w doskonałych cenach

  • Dodano: 2021-05-20 08:15, aktualizacja: 2021-05-20 08:22

Jak wybrać odpowiednią kabinę prysznicową, żeby się nie zawieść? Wbrew pozorom nie jest to takie trudne jak mogłoby się wydawać. Odpowiednia kabina prysznicowa pozwala cieszyć się w pełni prysznicem, zapewnia maksymalną funkcjonalność, zajmuje tyle miejsca ile powinna a jednocześnie zapewnia pełną swobodę ruchów. Tak samo jak przy wyborze wanny istotną rolę odgrywają osobiste preferencje tak samo przy wyborze kabiny prysznicowej nasze upodobania mają znaczenie, choć aspekt praktyczny jest często najważniejszy.

Kabina prysznicowa - prosty wybór

Jesteś przed remontem łazienki, albo po prostu wymieniasz kabinę i szukasz najlepszego rozwiązania? Jeżeli tak to musisz wiedzieć, że o tym czy będziesz czuć się komfortowo podczas kąpieli decyduje kilka czynników opisujących kabinę prysznicową. Naturalnie najważniejsze w wyborze kabiny jest jest jej rozmiar, bo co z tego, że dany model będzie się nam podobał jak nie będziemy w stanie zmieścić go w naszej łazience. Im większa łazienka tym kwestia rozmiaru kabiny schodzi na dalszy plan, ale zasadniczo im mniej przestrzeni zajmuje tym lepiej. Standardowy rozmiar kabiny prysznicowej wynosi około 90x90 i są to wymiary, które zapewniają swobodę większości ludzi. Jednak osoby wysokie bądź przy kości mogą wymagać kabin większych rozmiarowo. Należy pamiętać, że kabina prysznicowa czasem wykorzystywana jest nawet 2 razy dziennie np. w upalne dni co za tym idzie, powinna pozwolić na swobodny prysznic.

Wybierając rozmiar kabiny kieruj się nie tylko swoimi upodobaniami, ale wszystkich domowników. Nawet jeżeli w Twojej rodzinie, która będzie korzystać regularnie z kabiny nie ma osób o ponad przeciętnych gabarytach, to wciąż niektórzy członkowie mogą mieć problemy z poruszaniem się i dla nich również większa przestrzeń będzie lepsza. Mówimy tu np. o osobach starszych albo ludziach z upośledzonymi zdolnościami poruszania się. Jeżeli takich osób nie ma to na rynku znajdziesz kabiny nawet 70x70, takie rozmiary sprawiają, że kabina będzie nadawać się do montażu nawet w najmniejszych łazienkach.

Same wymiary to jedno, pozostaje jeszcze kwestia kształtu, gdyż na rynku dostępne są kabiny prostokątne, kwadratowe, trójścienne, pięciokątne, walk-in, półokrągłe czy przyścienne. Kształt kabiny w dużej mierze zależy od tego w jakim miejscu chcemy ją umieścić oraz wizualnych upodobań. wszystkie wykazują się dużą funkcjonalnością i nie można wyróżnić konkretnego modelu na plus bądź minus. Na rynku dostępne są również drzwi wnękowe, które jak sam nazwa wskazuje umieszcza się we wnęce i w ten sposób tworzy się kabinę prysznicową.

Gdy już zdecydujemy jaki wymiar i kształt będzie mieć nasza kabina, czas podjąć decyzję z jakim brodzikiem będzie montowana a może bez? Zasadniczo wyróżniamy wysokie brodziki, niskie brodziki i kabiny prysznicowe bez brodzika. Każdy wariant ma swoje plusy i minusy, więc warto dokładnie przeanalizować swoje potrzeby pod tym kątem. Wróćmy do osób, które mają problemy z poruszaniem się, dla nich najlepszym rozwiązaniem będzie brak brodzika albo niski brodzik. Jeżeli u nas i bliskich osób nie występują takie problemy a mamy dzieci to tutaj najchętniej rodzice wybierają wysoki brodzik (gdy mówimy o małych dzieciach). W takim brodziku można napuścić trochę wody i dziecko może zostać wykąpane niemal jak w wanie. Kabina prysznicowa bez brodzika to najbardziej nowoczesne rozwiązanie, dedykowane głównie do domów, w mieszkaniach trzeba się upewnić czy odpływ może być montowany w podłodze. Doskonale sprawdzają się wtedy kabiny typu Walk-In, które nie posiadają jednej ściany i wykonane są z trwałych tafli szkła. Takie kabiny doskonale wyglądają w większości łazienek i są praktyczne choć zupełnie eliminują możliwość tradycyjnego kąpania, nawet dzieci.

Kabiny prysznicowe w doskonałych cenach

Pozostaje pytanie gdzie kupić kabinę prysznicową? Najlepiej tam gdzie oferują ją najtaniej i dają gwarancję np. w sklepie plytkilazienki.pl. W ofercie producenta znajdują się kabiny prysznicowe uznanych marek dających wieloletnie gwarancje na swoje kabiny prysznicowe. Jeżeli nie chcesz przepłacać i zależy Ci na wyborze sprawdzonych kabin to sprawdź koniecznie szeroką ofertę tego sklepu, bo naprawdę warto. 
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.