Wiadomości z Chorzowa

Kalkulatory OC - dlaczego warto z nich korzystać?

  • Dodano: 2021-06-08 15:45

Obowiązkiem każdego posiadacza auta jest zakupienie stosownego ubezpieczenia. Szybką formą na porównanie ofert poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych, na dodatek wygodną, bo nie wymagającą wychodzenia z domu, są strony internetowe z zamieszczonymi kalkulatorami OC. Zobacz, dlaczego warto korzystać z tego rozwiązania. Przekonaj się, jak bardzo ułatwi Ci ono dopełnienie corocznego obowiązku.

Po pierwsze: szacunek do własnego czasu

Jak to mówią, czas to pieniądz. Mało kto z przyjemnością myśli o wizycie u ubezpieczyciela. Na szczęście i na to jest sposób. Dzięki wygodnemu kalkulatorowi OC możesz wygodnie i w zaledwie kilka minut porównać składki wszystkich ubezpieczycieli działających na rynku. To bardzo komfortowe rozwiązanie, z którego korzysta coraz więcej kierowców. Wejdź na stronę internetową, aby samodzielnie przetestować szybki kalkulator OC kalkulatoroc.org.pl. Gdy się już na niej znajdziesz, wybierz ubezpieczenie, porównując poszczególne oferty i kup je wygodnie online. Nie musisz w tym celu wychodzić z domu i stawać twarzą w twarz z przedstawicielem towarzystwa ubezpieczeniowego. Oszczędzasz czas na dojazdach, staniu w korkach i powrocie do domu.

Po drugie: szacunek do ciężko zarobionych pieniędzy

Jeśli nie lubisz przepłacać i masz duży szacunek do każdej, ciężko zarobionej przez siebie złotówki, nowoczesne rozwiązanie w postaci kalkulatora OC, dostępnego online, może okazać się strzałem w dziesiątkę. Wiele towarzystw ubezpieczeniowych jest skłonnych zaoferować zdecydowanie korzystniejsze ceny tym klientom, którzy posiłkują się właśnie kalkulatorami OC. Koszty obsługi takich odbiorców są zdecydowanie niższe i w pewnym stopniu zautomatyzowane. Pozwala to na udzielenie upustu klientom.

 

Po trzecie: minimum formalności przy wyborze i zakupie polisy OC

Szybko i samodzielnie możesz nie tylko porównać, ale również wybrać i sfinalizować zakup polisy OC. Nie musisz w tym celu przesyłać żadnych dokumentów, rejestrować się w systemie czy logować się do swojego konta. Po wyborze odpowiedniego produktu ubezpieczeniowego po prostu opłacasz składki w okresie miesięcznym lub rocznym. Prawda, że proste?

Po czwarte: brak konieczności podawania pełnych danych

Ci użytkownicy, którzy chcą jedynie na wstępie zapoznać się z ofertą, ale nie chcą otrzymywać telefonów od towarzystw ubezpieczeniowych mają możliwość uniknięcia podania pełnych danych osobowych. Kalkulatory stworzone w tym właśnie celu można bez problemu znaleźć w Internecie. Nawet w przypadku tych kalkulatorów, które do zaprezentowania oferty potrzebują Twoich danych, wykorzystują je w pełni bezpiecznie. Jako użytkownik nie musisz bać się ujawniania danych osobowych, gdyż znajdują się one pod ochroną i są w pełni zaszyfrowane. Warto zdecydować się na podanie przynajmniej adresu e-mail, który będzie służył do kontaktu z towarzystwem ubezpieczeniowym.

 

Po piąte: banalnie prosta i intuicyjna obsługa

Algorytmy, na bazie których powstają kalkulatory OC są skonstruowane w taki sposób, aby gromadzić tylko najlepsze oferty. Pierwsze wyniki okupują zawsze najbardziej korzystne propozycje towarzystw ubezpieczeniowych. Te mniej atrakcyjne wędrują na sam koniec listy. Ponadto jako użytkownik możesz filtrować wyniki według własnych preferencji i oczekiwań, aby jeszcze lepiej sprostały Twoim wymaganiom. Nawet osoby, które nie są zbyt biegłe w obsłudze komputera i nie spędzają w Internecie wiele czasu bez problemu poradzą sobie z wejściem na stronę internetową z kalkulatorem OC, porównaniem oferty i wyborem najkorzystniejszej dla siebie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.