Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Kino domowe - lepszy projektor czy telewizor?

  • Dodano: 2018-12-05 07:45, aktualizacja: 2018-12-05 07:58

Zastanawiasz się, jaki sprzęt będzie lepszy do oglądania filmów w domu? Z pewnością i jedno i drugie rozwiązanie ma swoje wady oraz zalety. Sprawdź jednak, czy lepszy będzie rzutnik multimedialny czy nowoczesny telewizor i zdecyduj sam.

Możesz żyć bez telewizji?

To nieprawda, że tylko telewizor służy do oglądania telewizji, jednak znacznie łatwiej i wygodniej posłuży do tego celu niż monitor, komputer czy projektor. Rachunek jest zatem dość prosty – jeśli zależy Ci na stałym i łatwym dostępie do wielu kanałów, a nie tylko na oglądaniu filmów czy seriali lub graniu na konsoli, sięgnij po któryś z nowoczesnych modeli smart tv. Musisz się jednak pogodzić, że woląc telewizję od kina i wybierając telewizor nie będzie tak łatwo stworzyć namiastki sali kinowej w domu.

Kino domowe z telewizorem

Oczywiście nikt nie powiedział, że kino domowe wymaga użycia projektora. Dużo również zależy od tego, jak zaaranżujesz przestrzeń, a przede wszystkim od głośników i dodatków sprzętowych. Jednak zwykły telewizor nie zapewni Ci aż takiego wrażenia kina domowego, jak projektor. Nawet jeśli będzie miał 55 cali. Obecne w sprzedaży jeszcze większe modele – np. o przekątnej 70-80 cali są już bardzo drogie – zapłacisz za nie nawet 10000 zł. Za to przeciętny rzutnik multimedialny pozwoli Ci cieszyć się obrazem o wielkości nawet 200 cali.

Projektor dla najlepszych wrażeń kinowych w domu

Nie da się ukryć – to właśnie rzutnik multimedialny będzie najlepszy, jeśli chcesz przenieść salę kinową do swojego salonu. Projektor automatycznie daje wrażenie oglądania filmu w kinie, ponieważ rzuca obraz na ekran czy ścianę. W ten sposób dokładnie imitujesz to, co dzieje się w sali, gdzie jest wyświetlana najnowsza produkcja. Przede wszystkim dzięki rzutnikowi multimedialnemu jesteś w stanie pokazać film w tak dużym rozmiarze, w jakim żaden telewizor nie może. Przekątna takiego obrazu może mieć nawet 300 cali, podczas gdy największe ekrany nowoczesnych modeli teleodbiorników nie mają nawet 100. Z tego względu projektor znacznie lepiej nadaje się do stworzenia kina domowego

Jego inną zaletą jest to, że możesz go przenosić i przestawiać właściwie bez ograniczeń, a tym samym rzucać obraz, gdzie tylko chcesz. Jeśli masz ekran, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zorganizować seans na świeżym powietrzu. Takie możliwości znacznie poszerzają repertuar kinowej rozrywki i mogą stać się przyczynkiem do organizowania wieczorków z kinem pod chmurką w Twoim ogrodzie. Żaden telewizor nie dorówna również klimatowi, jaki daje rzucany na ścianę czy ekran obraz. Jego jakość jest niepodrabialna i podświetlone piksele na ekranie telewizora nie są w stanie go podrobić.

Sprawdź, jaki projektor najlepiej nadaje się do kina domowego.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.