Wiadomości z Chorzowa

Klinkier to synonim ekologicznego materiału budowlanego. Przekonaj się, dlaczego

  • Dodano: 2022-01-11 09:00, aktualizacja: 2022-01-12 08:30

Budownictwo ekologiczne coraz śmielej wkracza już do mainstreamu. Rosnąca świadomość na temat zagrożeń, przed którymi stoi środowisko naturalne naszej planety, sprawia, że coraz więcej z nas decyduje się na budowę domu z „zielonych” materiałów budowlanych. To samo dotyczy również etapu wykończenia, w tym montażu elewacji. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, że bycie w zgodzie z ekologią nie musi wiązać z nadmiernymi kosztami – całkowicie naturalnym, a jednocześnie wytrzymałym materiałem, z którego możemy wykonać elewację jest bowiem dobrze znany klinkier. 

Bez produkcji szkodliwych gazów i odpadów. Produkty z klinkieru powstają wyłącznie z naturalnych surowców

O tym, że klinkier doskonale sprawdzi we wszystkich inwestycjach związanych z budownictwem ekologicznym, decyduje w pierwszej kolejności sposób jego produkcji. Elementy klinkierowe powstają w procesie wypalania specjalnych gatunków glin, zachodzącym w temperaturze od 1000 do 1300 °C. Do wypalanej mieszanki dodawane jest również kruszywo (w postaci piasku, szamotu, mączki ceramicznej) oraz woda. Jak widać, proces technologiczny oparty jest tu w całości o surowce naturalne, a co więcej nie pozostawia po sobie szkodliwych odpadów poprodukcyjnych. Zastosowanie klinkieru do wykończenia elewacji domu idealnie wpisuje się więc w zasady budownictwa ekologicznego – jedną z jego ważniejszych zasad mówi bowiem o unikaniu materiałów uciążliwych dla środowiska naturalnego. To jednak nie koniec proekologicznych korzyści płynących z zakupu klinkieru. 

Elewację należy wykonać raz a dobrze. Dzięki klinkierowym cegłom i płytkom unikniesz wielu dodatkowych kosztów

Należy podkreślić jeszcze to, że komponenty z klinkieru stanowią doskonałe uzupełnienie systemu ocieplenia domu. Wykonana z cegieł https://www.feldhaus.pl/produkty/c/cegly-klinkierowe lub płytek klinkierowych zewnętrzna warstwa izolacji doskonale zatrzyma ulatniające się na zewnątrz ciepło, dzięki czemu zużycie energii potrzebnej do ogrzania domu będzie zdecydowanie mniejsze. Niezwykle istotne jest również to, że klinkierowe płytki i cegły to produkty cechujące się ponadprzeciętną twardością i odpornością na ścieranie, uszkodzenia mechaniczne oraz skrajne warunki pogodowe i ogień. W efekcie nie wymagają one wielkich nakładów związanych z konserwacją i posłużą spokojnie przez co najmniej kilkadziesiąt lat. Jest to więc jak najbardziej zrównoważony wybór, ponieważ nie będzie on generował w nieskończoność kolejnych kosztów. O ile oczywiście już na początku postawisz na materiał najwyższej klasy – ten znajdziesz w asortymencie firmy Feldhaus, która już od wielu lat udowadnia, że zadowolenie klientów może iść w parze ze ścisłą troską o ekologię. 
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.