Wiadomości z Chorzowa

Kurs asystentki stomatologicznej - na czym polega?

  • Dodano: 2020-08-17 12:15

W ostatnich latach branża stomatologiczna w Polsce bardzo szybko się rozwija. Pacjenci przychodzą do gabinetu dentystycznego nie tylko po to, żeby kosmetycznie poprawić wygląd swoich zębów, ale również są zainteresowani leczeniem ortodontycznym i prawidłową higieną jamy ustnej.

Wszystko to powoduje, że w Polsce całkiem dobrze funkcjonuje obecnie wiele klinik i gabinetów dentystycznych.

To natomiast sprawia, że osoby, które mają ukończony kurs asystentki stomatologicznej, stały się wręcz niezbędne.

Kurs asystentki stomatologicznej – jakie umiejętności są potrzebne do wykonywania tego zawodu?

Do obowiązków asystentki stomatologicznej należy między innymi: przygotowanie pacjentów do zabiegu, utrzymanie odpowiedniego poziomu czystości i sterylności w czasie wykonywania zabiegów przez lekarza stomatologa.

W dodatku asystentka stomatologiczna uczy się posługiwania takimi narzędziami jak na przykład mikropiaskarka, czy wstrząsarka.

Osoby, które mają już ukończony kurs asystentki stomatologicznej, potrafią też rozróżniać grupy leków, które stosuje się podczas leczenia różnych chorób jamy ustnej.

W dodatku kurs asystentki stomatologicznej pozwala uzyskać wiedzę na temat zasad przechowywania środków, które stosuje lekarz stomatolog.

Po ukończeniu kursu asystentki stomatologicznej, jego uczestnicy mogą też zajmować się prowadzeniem dokumentacji medycznej.

W tej dokumentacji są opisane na przykład wykonane zabiegi oraz wykorzystane do nich leki i wyroby medyczne.

Kurs asystentki stomatologicznej – jakie korzyści wiążą się z jego ukończeniem?

Z pewnością asystentka stomatologiczna to jeden z zawodów przyszłości. Zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pracowników w branży medycznej przez cały czas się zwiększa i istnieje duże prawdopodobieństwo, że ta tendencja się utrzyma jeszcze przez bardzo długi czas.

To powoduje, że zarobki osób, które ukończyły kurs asystentki stomatologicznej, również powinny systematycznie wzrastać. Najwyższe zarobki dotyczą asystentek stomatologicznych, które pracują w krajach Europy Zachodniej oraz Północnej, na przykład w Niemczech, we Włoszech, w Norwegii oraz w Szwecji.

Natomiast w Polsce największe wynagrodzenie mogą uzyskać osoby po kursie asystentki stomatologicznej, które są zatrudnione w prywatnych klinikach oraz w gabinetach stomatologicznych.

Kurs asystentki stomatologicznej – w jakich miejscach można pracować?

Poza gabinetem dentystycznym osoba, która ukończyła kurs asystentki stomatologicznej, może również znaleźć zatrudnienie na oddziałach chirurgii szczękowej lub w placówkach znajdujących się przy szkołach i przedszkolach.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.