Wiadomości z Chorzowa

Leasing - na dobry start przedsiębiorstwa

  • Dodano: 2019-07-25 08:15, aktualizacja: 2019-07-25 09:10

Start działalności gospodarczej może być niezwykle trudny, zwłaszcza dla małych przedsiębiorców oraz jednoosobowych firm. Zanim pojawią się pierwsze zyski, trzeba jednak ponieść pewne koszty wiązane z zakupem wyposażenia. Dlaczego w takiej sytuacji warto skorzystać z leasingu?

Leasing - sposób na finansowanie wydatków

Według raportu opublikowanego przez Związek Polskiego Leasingu, zainteresowanie usługą leasingu wciąż jest coraz większe. W trzecim kwartale 2018 roku zanotowano wzrost niemal we wszystkich obszarach, w których wykorzystuje się leasing. Powód? To przede wszystkim względnie prosta metoda pozyskania firmowego wyposażenia. Leasingobiorca użytkuje sprzęt na zasadach przypominających dzierżawę. W tym czasie dokonuje regularnych spłat na rzecz właściciela ruchomości. Po upływie okresu leasingowania może dokonać wykupienia. To świetna alternatywa dla kredytów, w przypadku którego poniesione koszty są znacznie wyższe.

Leasing dla przedsiębiorców

Rynek usług bankowych oferuje dziś wiele różnych rozwiązań, tak samo jest w przypadku leasingu, który występuje w dwóch różnych formach - operacyjny oraz finansowy. Która z nich bardziej opłaci się właścicielom przedsiębiorstw? Większą popularnością w tym sektorze cieszy się pierwsze rozwiązanie. Leasing operacyjny oferuje możliwość wrzucenia opłat podatkowych w koszty uzyskania przychodu. Ponadto leasingowany przedmiot wciąż wchodzi w skład majątku leasingodawcy. Tym samym to na nim spoczywa obowiązek opłat amortyzacyjnych oraz odpowiedzialność np. w przypadku kosztów naprawy. Strona użytkująca ponosi jedynie koszty związane z eksploatacją.  

Na zakup czego?

Kiedy leasing operacyjny sprawdzi się najlepiej? Warto po niego sięgnąć podczas zakupu firmowego wyposażenia. Dotyczy to nie tylko sprzętu biurowego, ale także narzędzi, urządzeń, maszyn oraz pojazdów. Ze wspomnianego wcześniej raportu wynika, że najczęściej przy pomocy leasingu finansowane są zakupy samochodów osobowych oraz dostawczych, a także sprzętu komputerowego i narzędzi.

Dodatkowe korzyści

Z usługą leasingu operacyjnego wiążą się także dodatkowe korzyści. Banki w ramach usługi oferują klientom szeroki pakiet ubezpieczeń, w tym OC, AC, NNW i Assistance. W niektórych przypadkach może do tego dochodzić jeszcze opieka w procesie likwidacji szkód oraz karta paliwowa.   

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.