Wiadomości z Chorzowa

Likwidacja przebarwień w warunkach domowych i salonie kosmetycznym

  • Dodano: 2020-01-24 13:00

Przebarwienia to niezbyt estetyczne zmiany pojawiające się na skórze. Mogą one przybierać formę dobrze wszystkim znanych piegów, a także różnej wielkości plamek. To właśnie tych drugich najczęściej chcemy się pozbyć.

Likwidacja przebarwień w domowym zaciszu

Jedną z najczęściej stosowanych metod likwidacji przebarwień w domowym zaciszu jest nakładanie na skórę twarzy, szyi, dekoltu maseczek. Te mają na celu nie tylko odpowiednie nawilżenie skóry, ale również rozjaśnienie. Niektóre z nich są nawet w stanie nieco zredukować same przebarwienia. Pierwsza maseczka, a raczej tonik to nic innego jak przecieranie wybranego fragmentu ciała wacikiem nasączonym sokiem z cytryny. Efektem będzie rozjaśnienie skóry, a co za tym idzie zmniejszenie widoczności przebarwień. Kolejną maseczkę wykonuje się na bazie sody oczyszczonej połączonej z wodą mineralną. Dobrze wymieszane składniki tworzą papkę, którą należy nałożyć na skórę w celu likwidacji przebarwień. Po kilku mi minutach zmywa się ją wodą. Efektem ma być stopniowe, delikatne rozjaśnianie przebarwień. Co więcej tego rodzaju maseczka może także oczyścić pory. Trzecią propozycją jest maseczka z ogórka, który już od lat cieszy się ogromną popularnością na gruncie kosmetycznym. Przygotowanie takiej maseczki jest banalne. Wystarczy zetrzeć ogórka na tarce, dodać do niego kilka kropel soku z cytryny, a następnie powstałą masę nałożyć na twarz. Po kilkunastu minutach zmywa się maseczkę. Skóra powinna zostać rozjaśniona, nawilżona, a także odżywiona.

Likwidacja przebarwień w salonie kosmetycznym

Niestety domowe sposoby nie zawsze są w pełni skuteczne. Zwłaszcza jeśli problem przebarwień przybiera na sile. Wówczas warto zapoznać się z ofertami salonów kosmetycznych takich jak np. https://salonpieknecialo.pl/. Jakie zabiegi sprawdzają się przy likwidacji przebarwień? Najczęściej stosuje się peelingi, krioterapię, mezoterapię, a także laser. Ten ostatni jest uznawany za najbardziej skuteczny. Niestety cena takich zabiegów jest wyższa niż innych wymienionych. Mimo to, gdy problem przebarwień jest naprawdę uciążliwy to warto zdecydować się na zabieg laserowy. Wówczas otrzymuje się gwarancję pozbycia tych nieestetycznych zmian. Jeśli jednak przebarwienia nie są w nasilonej formie lub kosmetyczka zdecyduje, że inna forma zabiegów również może być skuteczna to warto jej zaufać. Zwłaszcza, że ich działanie zostało już udowodnione, a same kosmetyczki bardzo często je przeprowadzają. Ścieranie martwego naskórka, odżywianie skóry, a także jej nawilżanie bardzo pozytywnie wpływają na efekty końcowe. Warto jednak zaznaczyć, ze pojedyncze zabiegi nie będą tak skuteczne jak cała seria.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.