Wiadomości z Chorzowa

Masz dziecko, które kocha się bawić, i zależy Ci na tym, aby sprawić mu radość?

  • Dodano: 2022-05-20 11:45

Masz dziecko, które kocha się bawić, i zależy Ci na tym, aby sprawić mu radość? Poniżej przygotowaliśmy dla Ciebie zestawienie 6 ponadczasowych zabawek. To zabawki, którymi bawiły się całe pokolenia. Z pewnością zabawa nimi nie znudzi się prędko Twojemu dziecku!

Lalka Barbie

Lalka Barbie jest zabawką znaną na całym świecie. Lalka powstała jako wyobrażenie idealnej kobiety. Ma długie włosy blond lub ciemne oraz idealne wymiary sylwetki. Dziewczynki bawiąc się nią, często korzystają także z dodatkowych akcesoriów: domku dla lalek, przystojnego chłopaka Barbie, a także z samochodu. Lalka Barbie ma także cały zestaw ubrań, to sprawia, że dziewczynki mogą zmieniać jej stylizację.

Szukasz konkretnego modelu? Mnóstwo ciekawych lalek Barbie znajdziesz w sklepach internetowych.

Kostka Rubika

Kostka Rubika jest zabawką, którą zabawa polega na układaniu ścian sześcianu tak, aby każda ze ścian była w jednym kolorze. Kostka składa się z 26 sześcianów, które obracają się wokół przegubu, który umożliwia każdej ze ścian obrót wokół prostopadłej osi i warstwy przechodzącej przez środek osi.

Monopoly

Monopoly jest grą planszową przeznaczoną zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Podczas grania w grę dzieci uczą się logicznego myślenia, podstaw ekonomii, a także strategii biznesowej. Gra polega na handlowaniu nieruchomościami. Gracze mają szansę obrócić pieniędzmi i się wzbogacić.

Gry planszowe towarzyskie

Ogromną popularnością cieszą się gry towarzyskie planszowe. Jedną z nich jest chińczyk. Przeznaczona jest od dwóch do pięciu graczy. Powstała na podstawie hinduskiej gry pachisi. Do gry potrzebna jest plansza oraz 16 pionków po 4 dla każdego gracza. W trakcie gry gracze rzucają kostkę po 3 razy aż do momentu, kiedy jeden z nich wyrzuci liczbę 6. Wygrywa ten gracz, który jako pierwszy wprowadzi do domku wszystkie pionki.

Gry w karty

Gry w karty mają wiele wersji i dlatego są chętnie wybieranymi przez dzieci. Do popularnych należą: MAKAO, UNO albo Piotruś Pan. Wybierając gry w karty, weź pod uwagę wiek dziecka, dlatego że niektóre z gier są bardziej skomplikowane i wymagają większego zaangażowania.

Hulajnoga

Hulajnoga jest prostą zabawką, która potrafi sprawić radość każdemu dziecku. Najmniejsze hulajnogi są przeznaczone nawet dla półtorarocznych dzieci. Uczy dziecko utrzymywania równowagi. 

Decydując się na tę zabawkę, sprawdź jednak, czy jej jakość potwierdzają atesty. Dzięki temu będziesz miał pewność co do tego, czy zabawka jest bezpieczna.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.