Wiadomości z Chorzowa

Mezoterapia – jak wpływa na wygląd skóry? 

  • Dodano: 2021-10-21 14:45

Decydując się na wizytę w salonie kosmetycznym warto przygotować się na bogatą ofertę zabiegów, która zostanie nam zaproponowana. Wówczas warto zadać sobie pytanie, który z nich będzie dla nas najlepszym rozwiązaniem. Nie ma bowiem większego sensu decydować się na kurację o zupełnie innym rezultacie niż ten, który chciałoby się osiągnąć. 

Mezoterapia – ustal cel

Bardzo ważne jest by już na samym początku ustalić jaki ma być efekt kuracji przeprowadzonej w salonie kosmetycznym. Dopiero wówczas można z powodzeniem wybrać konkretne zabiegi, które będą do tego celu zbliżały. Mezoterapia jest zabiegiem wykonywanym jako jeden z pierwszych. Jej zadaniem jest bowiem odpowiednie przygotowanie skóry do przyjęcia aplikowanych w późniejszym czasie produktów. Po jej wykonaniu na skórze pojawiają się mikronakłucia, przez które witaminy i inne substancje będą mogły dostać się do głębszych warstw skóry i tam rozpocząć jej regenerację. Warto wspomnieć jeszcze o jednej bardzo ważnej kwestii. Mianowicie samo nakłuwanie skóry również jest skuteczne. W tym przypadku można liczyć na pobudzenie komórek do regeneracji i produkcji potrzebnych substancji.  

Mezoterapia – pomóż swojej skórze

Mezoterapia jest zabiegiem bezinwazyjnym, co niewątpliwie przekłada się na jej popularność Nie trzeba bowiem brać tygodnia wolnego po odbytej wizycie w salonie kosmetycznym na rekonwalescencję. Po wykonaniu zabiegu np. w https://nowacka.com.pl/ na skórze może jedynie utrzymywać się niewielkie zaczerwienienie. Jednak kosmetyczka z całą pewnością nałoży na cerę odpowiednie preparaty łagodzące, a także te odżywiające. Można więc być spokojnym tak o efekty, jak o wygląd skóry tuż po wykonanym zabiegu mezoterapii. Warto również wiedzieć, że nie ma zbyt wielu przeciwwskazań do wykonania tego zabiegu. Nie trzeba więc restrykcyjnie pilnować się przed wizytom w salonie kosmetycznym. Warto jednak porozmawiać z kosmetyczką przed samym zabiegiem i poddać się profesjonalnej ocenie kondycji skóry. 
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.