Wiadomości z Chorzowa

Nie wiesz, gdzie ubezpieczyć auto? Najlepsze oferty znajdziesz w internecie!

 • Dodano: 2020-01-27 08:45, aktualizacja: 2020-01-27 08:47

Dzisiaj coraz więcej kierowców decyduje się na ubezpieczanie swoich samochodów przez internet. To nie tylko bardzo wygodne, szybkie i proste, ale dodatkowo można uzyskać wtedy znacznie niższą cenę niż przy zakupie polisy stacjonarnie. Jak szukać najlepszych ubezpieczeń samochodowych w sieci? Sprawdź teraz i nie przepłacaj!

Ubezpieczenia samochodowe to szeroka gama ofert skierowanych do kierowców. Można podzielić je na dwie kategorie, a mianowicie na:

Każdy kierowca zobowiązany jest do zakupienia ubezpieczenia OC, które ma na celu zabezpieczenie go wtedy, gdy wywoła on zdarzenie drogowe, na przykład stłuczkę parkingową. Wtedy za wypłatę odszkodowania odpowiedzialny jest ubezpieczyciel. OC musi być zawsze ważne – w przeciwnym przypadku można zapłacić sporą karę.

Ubezpieczenia dodatkowe pozwalają na uzyskanie szerszej ochrony ubezpieczeniowej. Są bardzo często wybierane przez właścicieli nowszych samochodów, a także przez tych kierowców, którym zależy na większym bezpieczeństwie podróży.

Koszty tych właśnie polis mogą być naprawdę bardzo zróżnicowane i mogą kosztować od kilkuset złotych do nawet paru tysięcy złotych. Zatem, gdzie ubezpieczyć auto i nie zapłacić za polisy za dużo?

Co wpływa na koszty ubezpieczenia samochodu?

Na polskim rynku funkcjonuje wielu ubezpieczycieli samochodowych. Posiadają oni dowolność w ustalaniu wysokości składek za swoje ubezpieczenia. W związku z tym składki ubezpieczeniowe mogą znacznie różnić się pomiędzy towarzystwami.

Wysokość ubezpieczenia OC, czyli obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej dla właścicieli samochodów jest warunkowana przez kilkadziesiąt różnych czynników. Wśród nich znajdują się między innymi:

 • marka i model samochodu

 • jego pojemność silnika

 • wiek posiadacza pojazdu

 • jego miejsce zamieszkania

 • stan cywilny i liczba posiadanych dzieci

Gdy kierowca, według ubezpieczyciela, będzie bardziej ryzykowny, czyli ryzyko wywołania przez niego zdarzenia drogowego będzie wyższe, wtedy kwota składki OC będzie wyższa. Dotyczy to między innymi kierowców młodszych, mających auta marek BMW, Audi, aut z mocniejszymi silnikami. Także wyższe składki płacą mieszkańcy dużych miast, gdzie niebezpieczeństwo stłuczek jest większe niż na wsiach.

W związku z tym wtedy, gdy kierowca nie wie, gdzie ubezpieczyć auto i zapłacić za polisę jak najmniej, powinien on wykonać kalkulację u wszystkich dostępnych ubezpieczycieli. Tylko wtedy może dowiedzieć się, gdzie za ubezpieczenie zapłaci najmniej!

Kalkulacja kosztów ubezpieczeń nie tylko u agenta – skorzystaj z porównywarki on-line!

Wielu kierowców, aby dowiedzieć się, gdzie za ubezpieczenie zapłacą najmniej, udaje się do agentów ubezpieczeniowych. Ci właśnie specjaliści w dziedzinie ubezpieczeń mogą wykonać dla swoich klientów indywidualną kalkulację u wszystkich ubezpieczycieli, z którymi współpracują. Potem, w biurze agenta, można zawrzeć umowę ubezpieczeniową.

Wizyta u agenta pozwala zatem na dowiedzenie się, u którego towarzystwa polisa będzie najtańsza. Z drugiej jednak strony na spotkanie trzeba przeznaczyć więcej czasu. Nie każdy kierowca ma też w okolicy biura agentów ubezpieczeniowych.

Aktualnie jest jednak alternatywne rozwiązanie – to dostępne w sieci porównywarki ubezpieczeń, które pozwalają na samodzielne wyliczenie kosztów polis różnych typów!

Porównywarki ubezpieczeń – najtańsze oferty od wielu ubezpieczycieli w jednym miejscu

Internetowe porównywarki ubezpieczeń to specjalne serwisy internetowe, które mają na celu analizowanie ofert u różnych ubezpieczycieli. Z ich pomocą można nawet w parę minut dowiedzieć się, który z nich może zaoferować najniższe ceny za OC, AC, NNW, Assistance.

Dzisiaj takie serwisy wybierane są przez kierowców coraz częściej. Dzięki nim nie trzeba udawać się do agenta – koszty ubezpieczenia można wyliczyć samemu, aby sprawdzić, gdzie mogą być one najtańsze.

Wśród najważniejszych korzyści związanych z korzystaniem z porównywarek ubezpieczeniowych warto wskazać na:

 • analizę ofert wielu ubezpieczycieli w jednym serwisie

 • duże oszczędności na zakupie ubezpieczenia

 • szybkość wykonania kalkulacji on-line

 • brak jakichkolwiek opłat związanych z korzystaniem z serwisu

 • całodobową dostępność kalkulacji – także w weekendy i w święta

 • bardzo łatwą oraz intuicyjną obsługę porównywarek

 • czytelną prezentację wyników kalkulacji

 • możliwość zawarcia umowy ubezpieczeniowej w wyliczonej w kalkulatorze kwocie

Warto także zaznaczyć, że zakupienie polisy ubezpieczeniowej on-line pozwala na uzyskanie dodatkowych zniżek. Wielu ubezpieczycieli oferuje bonusy za zawarcie umowy przez internet, dlatego na składce można zaoszczędzić jeszcze więcej.

Podsumowując, jeśli nie wiesz, gdzie ubezpieczyć auto, najlepsze oferty można znaleźć przez internet nawet w tym momencie. Wystarczy zaledwie kilka minut, aby dowiedzieć się, u kogo można zapłacić najmniej za polisę OC i inne ubezpieczenia samochodowe!

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.