Wiadomości z Chorzowa

Odmień swoje wnętrze na wiosnę

  • Dodano: 2022-04-28 13:00

Wiosenne porządki to „rytuał” znany każdej pani domu. Mycie okien, trzepanie dywanów, gruntowana selekcja produktów w szafach i szufladach – na samych tych czynnościach możemy zakończyć wiosenne prace, ale czy musimy? Otóż nie – możemy pójść o krok dalej i zaprosić wiosnę do mieszkania, wprowadzając drobne, niewymagające zmiany aranżacyjne. Jakie? O tym poniżej.

Odważny kolor na ścianie

Pomalowanie ścian w mieszkaniu to jedna z najmniej wymagających czynności, dzięki której wnętrze może szybko zyskać nowy wygląd. I wcale nie mamy tu na myśli malowania wszystkich czterech ścian danego pomieszczenia. Włącz kreatywność!

Pomaluj zaledwie fragment ściany, np. farbą w kolorze roku 2022 Very Peri, wykorzystując bardzo modny motyw łuku. W ten sposób możesz w sposób ciekawy podzielić swoje wnętrze na strefy. Łuk na ścianie za łóżkiem, za kanapą, nad biurkiem lub za komodą – możliwości jest wiele!

A może w Twoim mieszkaniu ściany zdobi materiał wykończeniowy typu naturalna cegła dekoracyjna? Patrzysz na nią i zastanawiasz się, co zrobić, by nabrała jakiegoś świeższego wyrazu? Podejmij przełomową decyzję i pomaluj ceglany mur na delikatny, pastelowy kolor!

Lekkie firany i zasłony

Wiosna to czas, kiedy grube i ciężkie zasłony powinny pójść w odstawkę. Czas wpuścić do wnętrza światło i przyjemne ciepło. Jest to możliwe tylko przy wykorzystaniu lekkich i zwiewnych zasłon i firan. W przypadku zasłon możesz sobie pozwolić na żywy kolor bądź roślinny wzór, który ożywi wnętrze. Jeśli chodzi o firany, to najlepiej zainwestować w te wykonane z tiulu lub gładkiej markizety. Możesz także rozważyć ich upięcie – wówczas zwiększysz dopływ światła słonecznego do wnętrza, co wpłynie tylko pozytywnie na Twoje samopoczucie.

Żywe rośliny doniczkowe

Inwestycja w rośliny doniczkowe – zarówno te małe, jak i duże – to zawsze dobry pomysł na ożywienie wnętrza mieszkalnego. Pamiętaj jednak, aby wybierać rośliny z głową, tzn. dopasować je do charakteru mieszkania, a właściwie do jego stylu przewodniego.

W końcu inne kwiaty doniczkowe nadają się do aranżacji vintage, inne do prowansalskiej, a jeszcze inne do stylizacji nowoczesnej czy minimalistycznej. Warto zgłębić temat i zainspirować się – zobaczyć jak dekoracja wnętrza przy pomocy żywych roślin przeprowadzana jest przez inne osoby (wykorzystaj do tego Instagram, Pinterest etc.). Tylko w ten sposób wiosenne zmiany w aranżacji Twojego wnętrza dodadzą mu spodziewanego uroku.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.