Wiadomości z Chorzowa

Opiekunka seniora – czy to się opłaca?

  • Dodano: 2022-01-21 14:15

Na wszelkiego rodzaju portalach, czy forach z ofertami pracy pojawia się mnóstwo ofert dla opiekunek osób starszych. Wynika to z dynamicznego starzenia się społeczeństw wielu krajów tak zwanego zachodu, szczególnie Japonii, Włoch, czy bliskim nam Niemiec. Seniorzy, czyli osoby często przekraczające 80 lat, stanowią w tych krajach już pokaźny odsetek społeczeństwa. Jest wiele stereotypów związanych z pracą opiekunki, które narosły przez wiele lat, jednak ile z nich jest prawdziwych? W poniższym artykule postaramy się rzetelnie przedstawić główne aspekty pracy w opiece nad osobami starszymi.

Wymagania dla opiekunki

Tak naprawdę opiekunka seniora musi spełniać dwa podstawowe warunki. Po pierwsze, znać język kraju w którym chce pracować. Najczęściej wymagany jest niemiecki, bo to właśnie u naszego zachodniego sąsiada dostępne są setki tysięcy ofert w opiece, które są chętnie obsadzane przez polskie opiekunki seniorów. Po drugie, opiekunka osoby starszej powinna mieć już pierwsze doświadczenia w opiece nad osobami starszymi, które zdobyła albo podczas wcześniejszej pracy w opiece, czy służbie zdrowia lub po prostu podczas opieki nad członkami rodziny, czy znajomymi.
Więcej o tajnikach pracy opiekunki seniora dowiesz się z bloga: https://porady.senioport.pl/

Praca i płaca

Jak już wspominaliśmy, ofert pracy w opiece np. w Niemczech, jest od liku. Doświadczona opiekunka osoby starszej może przebierać w nich bez końca oraz grymasić na proponowane stawki. Jeśli chodzi o zarobki to rozpiętość proponowanych wynagrodzeń jest naprawdę duża, jednak w przypadku najlepszych agencji oscyluje ona w okolicach 1700 euro netto za miesiąc. Oferty z takimi, a czasem wyższymi stawkami, możesz znaleźć na stronie: Praca opieka Niemcy. Pojawiają się tam oferty pracy dla opiekunek od najlepszych działających w Polsce agencji opiekunek seniora.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.