Wiadomości z Chorzowa

Pasze dla koni sportowych - co powinno znaleźć się w zrównoważonej diecie?

  • Dodano: 2019-12-11 12:15

Nie od dziś wiadomo, że konie to zwierzęta, o które należy zadbać w sposób szczególny. Zwłaszcza jeśli chodzi o aspekt diety. Poniżej zajmiemy się tematem żywienia koni sportowych. Na co należy zwrócić uwagę wybierając paszę? Jakie powinny być jej składniki? Sprawdzamy.

Pasze dla koni sportowych – czyli jakich?

Na samym początku należy odpowiedzieć sobie na ważne pytanie. Mianowicie kiedy konia można nazwać sportowym? W skrócie jest to wówczas gdy zwierze uczestniczy w regularnym treningu. Koń ma do osiągnięcia cel, którym jest rozwinięcie umiejętności skokowych, prezencji, a także dążenie do harmonii jeźdźca i konia. Cały ten proces zazwyczaj jest połączony z zamiarem startu w zawodach jeździeckich. Najczęściej obiera się jedna z dwóch dróg. Mianowicie, koń zostaje mianowany ujeżdżeniowym lub skokowym. Obie te dyscypliny mają swoje kwalifikacje i swoje konkursy. Należy pamiętać, że konie pracujące z dziećmi np. w parkach nie są końmi sportowymi. Je można nazwać rekreacyjnymi i ich dieta wygląda zupełnie inaczej.

Pasze dla koni sportowych – co powinny zawierać

Doświadczeni właściciele koni doskonale zdają sobie sprawę z tego, że konie ujeżdżeniowe i skokowe również wymagają innej diety. Jest to oczywiście spowodowane charakterem obu sportów. Konie ujeżdżeniowe to przede wszystkim wysiłek związany z nagłymi zmianami dynamiki, a także konieczność pełnego skupienia. Z kolei konie skokowe pracują w zbliżonym tempie do standardowego przejazdu po parku. Muszą one za to podejmować wysiłek w celu pokonania przeszkód. Dietę koni ujeżdżeniowych należy uzupełniać o wysokiej jakości białko, a także włókna. Uważać należy na zawartość w paszach dla koni sportowych skrobi i cukrów. Ma to ogromne znaczenie, ponieważ wpływa na temperament konia. Właśnie dlatego poleca się stosowanie sprawdzonych, pewnych pasz dla koni sportowych takich jak https://vital.sklep.pl/sport. W przypadku koni skokowych również zaleca się tylko dobrze zbilansowane produkty. Ich energia musi być cały czas na właściwym poziomie. Dlatego też sprawdzą się mieszanki o podwyższonej zawartości antyoksydantów. Ważne będą również dodatki wspomagające szybką regenerację.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.