Wiadomości z Chorzowa

PIT online, czyli wygodny sposób na rozliczanie podatków

  • Dodano: 2021-06-14 08:00, aktualizacja: 2021-06-14 08:17

Zabiegany styl życia większości z nas sprawia, że czas staje się bezcenną walutą. Każdy chce go zaoszczędzić jak najwięcej przy każdej możliwej okazji. Dzięki możliwościom Internetu możemy np. bardzo szybko rozliczyć podatek dochodowy PIT. Całość opiera się na usłudze online i jest niezwykle szybkie i proste.

  1. PIT online – wygoda i szybkość
  2. Narzędzie do rozwiązywania problemów
  3. Bezpieczeństwo Twoich danych
  4. Pozytywna opinia księgowych

Przygotowany przez Urząd Skarbowy e PIT możesz bezstresowo rozliczyć w każdej chwili nawet nie wychodząc z domu. Poniżej przedstawiamy przydatne informacje w tym temacie.

PIT online – wygoda i szybkość

Tworzenie prostych i bardzo funkcjonalnych rozwiązań, które sprawdzają się w codziennym życiu, jest obecnie pożądane przez klientów. Przykładem takiego rozwiązania jest program do elektronicznego wypełniania deklaracji podatkowych i formularzy. Program pozwala na rozliczenie PIT - w łatwy sposób wczytasz i rozliczysz swój e PIT w 2021 rozliczając 2020 rok podatkowy.

Dużym ułatwieniem jest to, że nie musisz się znać na podatkach. Prosty kreator programu podpowiada użytkownikom jakie formularze powinno się wybrać i wypełnić (m.in. PIT 36, PIT 37 i PIT 28). Bez problemu dowiemy się jakich dokumentów potrzeba do sprawnego wypełnienia deklaracji. Wypełnienie PIT 2021 będzie szybkie i bezpieczne. Możesz to zrobić nawet na tablecie lub smartfonie. Oprócz tego na stronie programu do rozliczania dostępne są filmy instruktażowe, które pomogą rozwiać wszelkie wątpliwości i pomóc w razie konieczności. Dzięki temu będziesz wiedział wszystko na temat rozliczeń, a wysyłanie e-deklaracji przestanie być problemem.

Narzędzie do rozwiązywania problemów

Program do rozliczania pozwala na cyfrowe wysyłanie różnych wniosków, podań i pism do wszystkich urzędów skarbowych w naszym kraju. Aplikacja zawiera gotowe wzory najważniejszych pism i pozwala na ich automatyczne wypełnienie naszymi danymi. Następnie możemy wysłać e-korespondencję na elektroniczną skrzynkę do odpowiedniego urzędu skarbowego – wystarczy wybrać go z listy. Program pozwala też wysyłać do urzędu własne dokumenty z naszego komputera - w formie plików PDF, doc. lub skanów. Jeśli dodamy do tego fakt, że program został nagrodzony certyfikatem „Najlepsze w Polsce” oraz wspomnimy o bardzo dużej ilości pozytywnych opinii użytkowników i blogerów branżowych, wówczas mamy przed sobą cenione narzędzie, które jest rozwiązaniem wielu problemów. To najbardziej zaawansowana technologicznie aplikacja do rozliczania PIT – potrafi obsługiwać 5 systemów operacyjnych i rozliczać ogromną liczbę deklaracji. Przykład? 30 kwietnia 2020 roku program w ciągu jednego dnia rozliczył ponad 120 tys. deklaracji.

Bezpieczeństwo Twoich danych

Bezpieczeństwo danych użytkownika to rzecz najważniejsza. Dane są zapisywane jedynie na jego komputerze – nie są przechowywane na serwerach usługodawcy, ani na serwerach zewnętrznych firm. Dodatkowo jeśli masz ochotę, to możesz zapisać swoje dane na dysku Google. Dzięki szyfrowaniu transmisji danych, są one bezpieczne jak w banku (gwarantuje to klucz protokołu SSL GeoTrust). Nawet lider programów antywirusowych – firma Avast – potwierdziła bezpieczeństwo internetowego programu do rozliczania.

Pozytywna opinia księgowych

Dzięki zgodności z obowiązującymi przepisami, program online do rozliczania zatwierdza Biuro Usług Informatycznych Stowarzyszenia Księgowych w Polsce (najstarsza - ponad 100 lat tradycji - i największa polska organizacja skupiająca księgowych). Oprócz tego użyteczność programu potwierdzają również doradcy podatkowi i księgowi, którzy od przeszło 11 lat korzystają z aplikacji internetowej, wypełniając deklaracje swoich klientów, zarówno osób prywatnych jak i firm.

Program do rozliczeń online to bardzo intuicyjne i proste w obsłudze narzędzie, które wychodzi naprzeciw oczekiwaniom wielu osób. Nie musisz znać szczegółowo wszystkich zmian w przepisach – PIT 2020 wypełnisz online, bezpiecznie i szybko, bez zbędnych problemów. Warto skorzystać z tak wygodnej formy rozliczania.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.