Wiadomości z Chorzowa

Poduszka ortopedyczna - sprawdź najlepsze modele dostępne w Chorzowie

  • Dodano: 2021-06-21 12:00, aktualizacja: 2021-06-23 08:53

Poduszka ortopedyczna to komfortowe rozwiązanie nie tylko dla osób, zmagających się z problemami zdrowotnymi, ale także dla każdego użytkownika, pragnącego poprawić jakość swojego snu. Przed jej zakupem warto jednak dowiedzieć się, który model najlepiej sprawdzi się w naszym przypadku. Oto wszystko, co powinieneś wiedzieć dokonując wyboru poduszki ortopedycznej.

Jak wybrać właściwą poduszkę dla siebie?

Głównym celem stosowania poduszki ortopedycznej jest ułożenie odcinka szyjnego kręgosłupa w prostej linii względem pozostałych kręgów. Jest to pozycja najbardziej optymalna ze względu na zdrowie i komfortu naszego snu. Z tego właśnie powodu niezwykle istotne jest dostosowanie poduszki do naszych cech fizycznych oraz preferowanej pozycji wypoczynku.

Jeżeli wcześniej miałeś do czynienia z poduszką ortopedyczną, jednak z pewnych względów zrezygnowałeś z jej stosowania – warto rozważyć wypróbowanie pozostałych modeli. Może się zdarzyć, że Twoja poprzednia poduszka była niewłaściwie dopasowana do Twojej budowy ciała lub ulubionej pozycji snu. Wybierając poduszkę dla siebie zwróć szczególną uwagę na takie aspekty jak:

  • Wysokość poduszki – inna jej wartość zalecana jest osobom śpiącym na boku oraz na plecach. Użytkownicy mocniej zbudowani powinni rozglądać się za wyższymi poduszkami, podczas gdy ci o drobnej budowie ciała najbardziej komfortowo poczują się na niskim podłożu.

  • Twardość – podobnie jak w przypadku wysokości, tę cechę naszej poduszki w dużej mierze będziemy wybierać w oparciu o naszą budowę ciała. Dobrym wskaźnikiem może być tutaj twardość naszego materaca – jeżeli korzystamy z podłoża do snu o wysokim stopniu twardości, powinniśmy dostosować twardość poduszki do podobnego poziomu.

  • Profil – inny kształt poduszki będzie zalecany osobom śpiącym na brzuchu, inny natomiast tym, którzy sypiają na boku lub na plecach. Często możemy skorzystać z poduszek podwójnie profilowanych, pozwalających nam na komfortowy sen zarówno na boku jak i na plecach po odwróceniu poduszki na odpowiednią stronę.

Dlaczego warto zainwestować w poduszkę ortopedyczną?

Chociaż początkowo porzucenie dawnych przyzwyczajeń związanych z podparciem głowy w czasie snu może się okazać wyzwaniem, warto podjąć taką próbę dla poprawy swojego zdrowia, samopoczucia i komfortu. Poduszka ortopedyczna gwarantuje nam, że przez cały czas wypoczynku będziemy przyjmować optymalną dla naszego ciała pozycję, w której głowa, kark oraz barki będą znajdować się w ułożeniu, zapewniającym pełne rozluźnienie ciała.

Renomowany producent łóżek pomoże nam dobrać poduszkę, materac oraz pozostałe elementy wyposażenia sypialni w sposób najlepiej dostosowany do naszej budowy ciała oraz preferencji. Dzięki temu zyskamy pewność, że korzystamy z produktu zapewniającego nam możliwie najwyższą jakość wypoczynku. Usprawnianie jakości swojego snu to jednak coś więcej niż tylko komfort – poprawisz w ten sposób kondycję swojego organizmu, towarzyszące ci na co dzień samopoczucie, a nawet stan zdrowia. Prosta inwestycja w nowe wyposażenie sypialni może być początkiem Twojego całkowicie nowego życia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.