Wiadomości z Chorzowa

Pojemnościowy podgrzewacz elektryczny – o czym warto wiedzieć?

  • Dodano: 2022-03-30 10:15

Pojemnościowy podgrzewacz elektryczny służy do podgrzewania wody w naszych domach. Na rynku znajdziemy modele o różnych pojemnościach oraz innych właściwościach. Dlatego też przyjrzyjmy się bliżej temu zagadnieniu.

Ważna jest wielkość i moc podgrzewacza

Pierwszym czynnikiem, na który powinniśmy zwrócić uwagę jest wielkość oraz moc podgrzewacza. Przeważnie mają one kształt walca o pionowym kształcie. Mimo to na rynku da się znaleźć również podgrzewacze poziome, gdyby komuś taki bardziej pasował do układu jego mieszkania. Dodatkowo możemy wyposażyć podgrzewacz w spiralną wężownicę, dzięki której możliwa będzie współpraca z kotłem lub kominkiem z płaszczem wodnym. Taki zabieg stosuje się, aby w sezonie grzewczym nie musieć włączać grzałki w momencie, gdy kocioł będzie uruchomiony lub kominek będzie rozpalony. 

Podgrzewacze pojemnościowe elektryczne znajdziemy między innymi w sklepach Euroterm24. Hurtownia oferuje duży wybór, dzięki czemu z pewnością znajdziemy model, który będzie nam odpowiadał. W razie wątpliwości możemy również skontaktować się z obsługą, która chętnie doradzi nam w celu podjęcia przez nas możliwie jak najlepszej decyzji.  

Koszty związane z podgrzewaczami

Warto zaznaczyć, że podgrzewacze pojemnościowe są tańsze względem podgrzewaczy przepływowych. Mimo to zużywają one spore ilości prądu, a w dodatku mogą mocno obciążać domową instalację elektryczną. Jeśli mamy taką możliwość, to warto jest rozważyć przejście na taryfę, która oferuje nam tańszą energię w godzinach nocnych. 
Dodatkowo musimy zastanowić się nad pojemnością oraz mocą podgrzewacza. To tak naprawdę zależy głównie od jednego pytania – czy jesteśmy gotowi na wyższe rachunki, w zamian za szybciej otrzymaną ciepłą wodę? Dużo zależy również od tego, jak duża jest nasza rodzina, a w konsekwencji zużycie wody. 

Duża wygoda kosztem ceny?

Posiadacze pojemnościowych podgrzewaczy elektrycznych podkreślają, że faktycznie są to urządzenia, które ułatwiają im codzienne życie. Dużą zaletą jest brak stałego zużycia prądu, ponieważ podgrzewacz włącza się dopiero wówczas, gdy zostanie odkręcony kran. 

Z drugiej jednak strony urządzenie to pobiera dość duże ilości energii, co przy obecnych podwyżkach cen może być mocno odczuwalne. Z tego powodu na podgrzewacze decydują się te osoby, dla których wyższe rachunki nie są aż tak dużym problemem lub osoby, które nie mają innej alternatywy. 

Na pewno zaletą pojemnościowych podgrzewaczy elektrycznych jest łatwość ich instalacji. Jeśli zależy nam na urządzeniu, które będzie obsługiwać tylko jeden kran, to wystarczy zakupić stosunkowo niewielki egzemplarz, który po prostu podłączymy do gniazdka. 

Żywotność zbiorników

Małe podgrzewacze wykonuje się z tworzywa sztucznego, dzięki czemu nie pojawia się na nich korozja. Z kolei większe urządzenia wytwarzane są z blachy stalowej. Jest ona zabezpieczana przed korozją kilkoma warstwami emalii ceramicznej oraz anodą. Anoda powinna być wymieniana co 2-4 lata, w zależności od wody. 

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.