Wiadomości z Chorzowa

Pokój dziecięcy – przestrzeń dla dziecka. Projekt magicznego świata jak z bajki

  • Dodano: 2022-07-11 14:15

Dzieci rosną, po czasie domagając się przestrzeni tylko dla siebie. Coraz więcej rodziców bierze ten fakt pod uwagę i tworzy swoim pociechom specjalny pokoik, w którym będzie ich mały świat. Własna przestrzeń usprawnia rozwój dziecka, ucząc go jednocześnie odpowiedzialności dotyczącej choćby utrzymywania porządku w swoim małym świecie. Według ekspertów, dziecko najpóźniej do trzeciego roku życia powinno mieć swój własny pokój. Takie pomieszczenie wymaga szczególnego dopieszczenia, jeżeli chodzi o dobór dodatków i tym podobnych rzeczy.

Piękno tkwi w drobnostkach. O urządzaniu pokoju dla dziecka

Urządzając dziecku jego własną przestrzeń, trzeba pamiętać o tym, że pokój z pewnością będzie dorastać razem z nim. Dlatego też warto zrezygnować z pstrokatych ścian – obecnie modne są neutralne kolory, takie jak kremowy czy niezwykle jasny brąz; są one przede wszystkim uniwersalne, czyniąc pomieszczenie przestrzenią komfortową dla oka i możliwą do zaplanowania na naprawdę przeróżne sposoby. Pokój dziecięcy powinien być rozmieszczony na trzy strefy – snu, zabawy, nauki, dzięki czemu rzeczywistość dziecka będzie uporządkowana, a rytm dnia zaplanowany i ustabilizowany. Jednak mimo wszystko ważne są detale, które planuje się dodać do dziecięcego pokoju. Mogą one przede wszystkim nawiązywać do jego pasji (jak na przykład konkretne pluszaki) lub poszczególnych stylów, które wiodą prym w katalogach dotyczących projektowania dziecięcych pokoików. Popularnym stylem jest obecnie styl skandynawski, którego motywem przewodnim jest prostota i minimalizm. Dobrze, aby dziecko również miało udział w tworzeniu swojej przestrzeni – wybierając drobne przedmioty, takie jak na przykład miarka, układając w pudełkach swoje zabawki czy decydując, gdzie dokładnie powiesić oprawiony w ramkę rysunek.

Dzieci rosną jak na drożdżach! Miarka w pokoju dziecka jako świetny element dekoracyjny

Na liście dodatków i gadżetów do domu, warto wziąć pod uwagę miarkę wzrostu dla dziecka. Odpowiednio dobrana, może stanowić w pewien sposób rozrywkę dla malucha, a także rodzica. Mierzenie się pozwala monitorować dorastanie – nie ma nic piękniejszego niż zaznaczanie coraz wyżej punkcików o wzroście swojego dziecka (ku jego ogromnej radości). Mierzenie się co miesiąc może przybrać formę swoistego rytuału i zabawy, która na pewno ucieszy niejednego malucha. Miarka z imieniem to świetny i osobisty dodatek do dziecięcego pokoju – tego typu element oferuje firma Puzzle4U, posiadająca w swoim asortymencie szeroki wybór miarek w różne wzory i kolory. Warto zaangażować swoje dziecko do podęcia decyzji – tego rodzaju zabawa z pewnością ucieszy malucha efektem finałowym. Pełna oferta produktów znajduje się pod linkiem https://puzzle4u.pl/miarka-wzrostu-dla-dziecka. Taki dodatek z pewnością potowarzyszy dziecku przez jakiś czas – później zaś może stanowić znakomitą pamiątkę, przypominającą o świetnym czasie dorastania!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.