Wiadomości z Chorzowa

Pomoc w uzyskaniu odszkodowania - dlaczego i gdzie warto starać się o odszkodowanie?

  • Dodano: 2021-02-05 08:15, aktualizacja: 2021-02-05 08:27

Samodzielne dochodzenie odszkodowania może być trudne. Zawiłość przepisów prawnych sprawia, że łatwo się pogubić. W sytuacji nieszczęśliwego wypadku, czy to na drodze, czy w pracy, warto skorzystać z pomocy specjalistów, którzy doskonale wiedzą, jak przebiega proces ubiegania się o pieniądze. 

  1. Odszkodowanie - co to jest?
  2. Jakie są podstawowe rodzaje odszkodowań w prawie polskim?
  3. Dlaczego warto skorzystać z pomocy specjalistów?

Odszkodowanie - co to jest?

Kancelaria Odszkodowawcza KOMPENSJA to miejsce, gdzie każdy klient może liczyć na zwrot pieniędzy z odszkodowania. Warto jednak na początku odpowiedzieć sobie na pytanie, czym tak właściwie jest ta forma pieniężna. Odszkodowanie to specjalne świadczenie pieniężne, które otrzymuje osoba poszkodowana w jakimś wypadku. Zaistaniała sytuacja doprowadziła do powstania szkód. Mogą to być uszczerbki na zdrowiu lub strata finansowa. Oczywiście nie zawsze poszkodowanemu należą się pieniądze. Wszystko zależy od okoliczności, w jakich doszło do zdarzenia. Dlatego pomoc w uzyskaniu odszkodowań pomaga zmierzyć się z przepisami prawnymi. Jeśli zatem nie wiesz, jak uzyskać odszkodowanie, należy zgłosić się fachowców. Oni ocenią, czy do wypadku nie doszło z naszej winy. W przypadku ingerencji osób trzecich lub wadliwego sprzętu (np. w pracy) również można się ubiegać o rekompensatę. 

Jakie są podstawowe rodzaje odszkodowań w prawie polskim?

W polskim prawie można wyróżnić kilka rodzajów odszkodowań. Jeden z nich to odszkodowania po wypadku komunikacyjnym. Rekompensata należy się poszkodowanemu za szkodę majątkową lub niemajątkową, które jest związana z uszczerbkiem na zdrowiu. Jednorazowe rekompensaty są także przekazywane rodzinom zmarłej osoby, pod warunkiem, że zmarły był ubezpieczony. Takie świadczenie ma być przeznaczone na pokrycie kosztów pogrzebu. Pomoc przy odszkodowaniach przydaje się także w przypadku wystąpienia błędów medycznych. W takiej sytuacji bardzo ważne jest wykonanie odpowiedniej ekspertyzy przez niezależną komisję, która oceni, czy faktycznie uszkodzenie zdrowia zostało spowodowane błędem lekarza. 

Dlaczego warto skorzystać z pomocy specjalistów?

Czy pomoc w odszkodowaniu faktycznie jest potrzebna? Oczywiście można spróbować samodzielnie ubiegać się o pieniądze, jednak statystyki pokazują, że skuteczność specjalistów jest wyższa. Wpływa na to znajomość prawa, w tym przepisów zawartych w Kodeksie cywilnym. To właśnie specjaliści wiedzą, jak odzyskać odszkodowanie szybko i bez większych problemów. Pomoc w uzyskaniu odszkodowań jest zatem kluczowa, jeśli bardzo zależy nam na finansowej rekompensacie. 

Odszkodowania Kompensja - Kancelaria odszkodowawcza

Skuteczna pomoc w dochodzeniu i uzyskiwaniu wysokich odszkodowań!

Uzyskujemy najwyższe odszkodowania dla naszych klientów!

Email: biuro@kompensja.pl
Tel.: 585008089

Bezpłatna wycena Twojego odszkodowania 
w 2 minuty bez wychodzenia z domu.

Szczegóły na:
https://www.kompensja.pl/odszkodowania/

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.