Wiadomości z Chorzowa

Roczek z motywem przewodnim

  • Dodano: 2021-03-29 09:45, aktualizacja: 2021-04-01 15:24

Pierwszy urodziny dziecka to niezwykła okazja. Za rodzicami pełne emocji 365 dni, w których czasie przeżywali niejedne wzloty i upadki. Małe dziecko to zajęcie na 24 godziny, bez możliwości urlopu. Dla rodziców to okres pełen niezwykłych wspomnień. Dla dziecka zaś to czas, w którym stopniowo poznaje otaczający go świat i uczy się, że istnieje coś poza ramionami rodziców. Zdecydowanie więc jest co świętować. Pytanie jednak jak?

Na pierwszy rzut oka organizowanie tematycznej zabawy na roczek może wydawać się bezcelowe. Przecież maluszek nie będzie nic z tego pamiętał i raczej nie wiele z tego zrozumie. Jednak widok znajomych kolorów, ulubionych wzorów może być dla dziecka kojący, a nawet zachęcający do zabawy. Zwłaszcza jeśli maluszek nie jest przyzwyczajony do gości, którzy przecież pojawią się przy tej okoliczności. Skoro zaś to święto dziecka, to ono powinno czuć się najbardziej komfortowo. Dlatego właśnie warto zdecydować się na motyw przewodni. Taki w pełni dostosowany do tego, co lubi nasz mały solenizant. Zwłaszcza że nie musi to wcale oznaczać dużo pracy. Wystarczą bowiem drobne akcenty.

Zacznijmy od zaproszeń. Decyzja kogo zaprosić a kogo nie jest ważna. Najbliższa rodzina? Przyjaciele? Może solenizant ma już jakiś przyjaciół? Dzieci, z którymi lubi się bawić? Ile osób zaprosić i jak to zrobić?

Najważniejszy jest komfort malucha. Jeśli nie lubi on tłumów, lepiej ograniczyć liczbę gości do tych osób, na które dobrze reaguje i których widok nie doprowadza go do natychmiastowego płaczu. Wszyscy powinni to doskonale zrozumieć i nikt nie powinien poczuć się urażony. Trzeba jednak pamiętać, by zaproszenia przekazać z odpowiednim wyprzedzeniem. Dzięki temu goście zdążą sobie zarezerwować termin. Warto także pomyśleć o wybraniu odpowiedniego dnia – jeśli urodziny dziecka wypadają w środku tygodnia, zabawę można przenieść na weekend. Dlaczego? To proste. Zaproszeni goście mogą przecież pracować. Natomiast urządzanie roczku w godzinach wieczornych, gdy byliby oni potencjalnie wolni, jest nie najlepszym pomysłem. Godzina zabawy powinna być dopasowana do trybu dnia solenizanta. Tak by nie wypadała w czasie jego drzemki, przez co mógłby cały czas być marudny. Sam wygląd zaproszeń może wiele sugerować o zabawie. Już podczas tego kroku można zasygnalizować motyw przewodni. Oczywiście motyw można ograniczyć do wystroju, a zaproszenia zastosować bardziej uniwersalne. Ciekawą opcją może okazać się zaproszenie na roczek ze zdjęciem. Dzięki temu, goście od razu będą mieli miłą pamiątkę tej okazji.

Podczas przygotowywania wystroju można dać poszaleć wyobraźni. Jednak nie powinno się przesadzać. Umiar zawsze się sprawdza. Przed wyborem ozdób warto się chwilę zastanowić. Co będzie do siebie pasować? To także ostatni moment, by zastanowić się nad motywem przewodnim.

Motyw przewodni nie musi być wyszukany. Solenizant lubi misie? Albo słoniki? Może Myszkę Miki? Można to wykorzystać! Wystarczy kilka akcentów. Tutaj przytoczony zostanie przykład, jakie ozdoby wybrać dla dziewczynki, która wręcz uwielbia misie. Co powinno być podstawą ? Oczywiście balony na roczek! Posłużą one nie tylko jako ozdoba, ale także przydadzą się do licznych zabaw. Zwłaszcza jeśli na zabawie spodziewamy się także innych dzieci. Przecież wszyscy wiemy, że w tym wieku maluchy często od wymyślnych zabawek wolą coś prostego. Dlatego balony to całkowity must have zabawy z okazji roczku. W tym przypadku najlepiej sprawdzą się różowe balony z białymi wzorami misiów lub białe z misiem jadącym na zabawkowym wózku. Kolejnym ważnym elementem są girlandy na roczek. Można zawiesić je nad stołem lub naprzeciw wejścia, tak by była to jedna z pierwszych rzeczy, jakie zobaczą wchodzący goście. Utrzymując motyw w tym przypadku dobrym wyborem będzie kolorowa girlanda „Moje 1 urodziny dla dziewczynki” z misiem w spódniczce. Dodatkowo sprawdzić się mogą czapeczki z tym samym wzorem – dla solenizanta i najmłodszych gości. Natomiast, by podkreślić kto tu jest najważniejszy, małą solenizantkę można ubrać w różową szarfę z napisem „Moje 1 urodziny”.

Tyle wystarczy, by nadać pomieszczeniu odpowiedniego klimatu. Wciąż pozostaje jeden element. Bardzo znaczący. Miejsce, przy którym wszyscy zasiądą i choć na kilka chwil to na nim skupi się cała uwaga. Tak mowa o stole.

Nadanie odświętnego charakteru stołowi nie zajmie wiele czasu. Wystarczy kilka drobnych akcentów. Spodziewając się wizyty większej ilości dzieci warto zainwestować w papierowe kubeczki i talerzyki. Nie tylko zmniejszy to ryzyko, że nasza ulubiona zastawa zmniejszy swoją ilość, ale dla dzieci będzie to także ciekawsze. Trzymając się motywu przewodniego w tym wypadku pasować będą papierowe kubeczki i talerzyki różowe z misiem w spódniczce. Natomiast by tort wyglądał jeszcze lepiej warto zastanowić się nad specjalnymi, roczkowymi topperami na tort. Tutaj idealnie sprawdziłby się różowy topper z imieniem dziecka.

Jak widać przygotowanie przyjęcia na roczek z motywem przewodnim nie jest wcale trudniejsze niż przygotowanie go bez. Dlatego warto zastanowić się nad tą opcją, by dodać dziecku trochę radości w tym specjalnym dla niego dniu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.