Wiadomości z Chorzowa

Spraw, aby porządki nie przyprawiały Cię o ból głowy. 5 sposobów na sprzątanie mieszkania

  • Dodano: 2022-05-27 16:00, aktualizacja: 2022-05-30 07:20

Spraw, aby wiosenne porządki nie przyprawiały Cię o ból głowy. 5 sposobów na efektywne sprzątanie mieszkania

Wiosna to czas, kiedy do życia budzi się nie tylko natura. Dłuższe dnie to możliwość zrobienia długo wyczekiwanych porządków. Poznaj bliżej 5 pomysłów, które pomogą Ci w pełni cieszyć się wiosną i czystym domowym zaciszem.

Porządki to zmora dla wielu z nas. Zajmują nam godziny, czasami nawet kilka dni. Wiosna to powrót grillowania i spotkań z bliskimi, dlatego warto znaleźć chwilę na to, aby doprowadzić do porządku nasze pomieszczenia. Zwłaszcza te, które przez zimę mogły zostać trochę zaniedbane.  Przy gruntownym sprzątaniu warto sięgnąć po pomoc specjalistów, takich jak Batmaid, którzy kompleksowo zajmą się twoim domem.

Wiosenne porządki - od czego zacząć?

Najważniejszym etapem jest ustalenie priorytetów. To czy chcemy jedynie odświeżyć nasz dom, czy gruntownie doprowadzić do porządku. Półśrodki nie zawsze pomagają, dlatego warto zdecydować się na wyjścia, o których być może myśleliśmy już od dawna. Zmiana dekoracji, czy mebli jest ważna, jednak nie zapominajmy o podstawie, czyli przygotowaniu domu do sezonu. Poniżej znajdziesz wskazówki, jak sprzątać, aby wiosna zawitała także do twoich wnętrz. 

1. Zadbaj o to, aby sprzątanie mieszkania było przyjemnością, a nie przymusem

Po wykonaniu listy zadań znajdź czas na to, aby rozsądnie rozplanować swoje wiosenne porządki. Jeden dzień być może wystarczy, jednak będzie zdecydowanie bardziej obciążające nie tylko Ciebie, ale i domowników. Co więcej, pośpiech nie jest dobry. Jeśli cierpisz na chroniczny brak czasu, warto sięgnąć po specjalistów, którzy zadbają o twój dom od A do Z. Na sprzątanie mieszkań w Warszawie decyduje się coraz więcej osób a samo skorzystanie z usług to nie tylko oszczędność czasu, ale i energii, którą poświęcić możesz na dekorację wnętrz. //lub// Najłatwiejszym sposobem na wyszukanie firmy jest wpisanie frazy “sprzątanie mieszkań + nasze miasto, np. sprzątanie mieszkań Warszawa. Skorzystanie z usług to nie tylko oszczędność czasu, ale i energii, którą poświęcić możesz, chociażby na dekorację wnętrz.

2. Mniej znaczy lepiej. Pamiętaj o ergonomii twoich pomieszczeń

Czasami dajemy się ponieść podczas zakupów i wracamy z przedmiotami, o których nawet nie myśleliśmy przed wyjściem z domu. Ozdoby cieszą oko, jednak czasami to one mogą sprawiać, że nasze pomieszczenia wyglądają na zagracone. Wiosenne porządki to okazja do tego, aby nie tylko pozbyć się ubrań, ale i niepotrzebnych dodatków, czy mebli, które mogą zakłócać porządek. Większość z nich zbiera jedynie kurz, irytujący nie tylko podczas sprzątania, ale i przebywania w domowym zaciszu. 

pomysł na minimalistyczny salon

3. Zaangażuj do sprzątania mieszkania swoich domowników

Sprzątanie bywa pracochłonne i czasami dwie ręce do pracy nie wystarczą. Warto zadbać o to, aby za porządek w twoim domu starali się wszyscy domownicy. Pomoże to nie tylko w ogólnym utrzymywaniu czystości, ale i pielęgnowaniu zdrowych relacji. W mniej wymagające zadania, takie jak wycieranie kurzy, czy ułożenie zabawek można zaangażować młodszych. Takie rozwiązanie przynosi efekty nie tylko w kwestii sprzątania, ale i późniejszego poczuwania się do obowiązku.

4. Nie odkładaj rzeczy na potem

Sprzątanie to długotrwały proces, jednak warto zmobilizować się, aby doprowadzić go do końca. Zwłaszcza jeśli ustalisz sobie to, co dokładnie chcesz zrobić danego dnia. Odłożenie czegoś na później równoznaczne jest z nałożeniem się obowiązków. Jeśli nie masz ochoty na sprzątanie łazienki, zajmij się innym pomieszczeniem, które wymaga porządków. 

5. Pamiętaj o otoczeniu 

Porządki domowe są ważne, jednak warto nie zapominać o naszym otoczeniu. Zaniedbany trawnik, czy brudne wycieraczki przed drzwiami są pierwszym, co widzi nasz gość. Warto dlatego skupić się na tym, jakie pierwsze wrażenie wywiera nasz dom także na zewnątrz. Do porządków w ogrodzie można zaangażować domowników płci męskiej, którzy zdecydowanie bardziej powinni odnaleźć się w pracach ogrodowych, niż zmywaniu podłóg. 

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Komentarze (1)    dodaj »

  • Karolina

    Nigdy sprzątać nie lubiłam, dlatego sprawiłam sobie Roombe do pomocy. Teraz porządki nie sprawiają mi aż takiego problemu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.