Wiadomości z Chorzowa

Studia podyplomowe online – dlaczego warto i jaki kierunek wybrać?

  • Dodano: 2022-12-16 09:00

Zwiększająca się konkurencja na rynku pracy oraz chęć zdobycia awansu w aktualnym miejscu zatrudnienia wymagają nieustannego zdobywania nowych kwalifikacji i wiedzy. Jeżeli nie masz możliwości uczęszczania na zajęcia stacjonarne, możesz zdecydować się na studia podyplomowe online. Jakie mają zalety i który kierunek wybrać?

Na czym polegają studia podyplomowe online bez zjazdów?

Jak sama nazwa wskazuje, studia online bez zjazdów, na które możesz zapisać się np. tutaj: https://studia-online.pl/, odbywają się przez internet, za pośrednictwem intuicyjnej platformy e-learningowej. Zamiast codziennych lub coweekendowych zjazdów w placówce możesz się uczyć i zdobywać kwalifikacje z dowolnego miejsca i w dogodnym dla siebie momencie. Wystarczy dostęp do internetu.

Co istotne, ukończenie niektórych kierunków studiów podyplomowych wymaga realizacji praktyk w określonym wymiarze. Zdobywanie doświadczenia zawodowego najczęściej odbywa się w formie tradycyjnej, czyli stacjonarnej, jednak w wybranym przez ciebie miejscu. Po zakończeniu studiów online, czyli po obronie pracy dyplomowej i zaliczeniu testu generalnego, otrzymujesz świadectwo zgodne ze wzorem MNiSW.

Studia podyplomowe online – dlaczego są dobrym wyborem?

Czy warto zapisać się na studia podyplomowe online? Nauka w formie e-learningu to dobre rozwiązanie dla osób, które na czas zdobywania nowych kwalifikacji nie chcą rezygnować z zatrudnienia lub mieszkają daleko od uczelni oferującej interesujący je kierunek. To również częsty wybór wśród absolwentów studiów wyższych, którzy z uwagi na grafik w pracy nie są w stanie uczęszczać na zajęcia zgodnie z określonym odgórnie harmonogramem.

Mówiąc o zaletach studiów online bez zjazdów, warto także wspomnieć o aspekcie ekonomicznym. W większości przypadków takie rozwiązanie jest tańsze niż nauka w trybie stacjonarnym. Na obniżenie kosztów studiowania wpływa między innymi brak dojazdów na uczelnię czy możliwość pozostania w aktualnym miejscu zamieszkania. Studia podyplomowe online są również bardzo często jedyną możliwością na naukę dla osób z niepełnosprawnościami, dla których poruszanie się środkami transportu publicznego jest znacząco utrudnione, a w niektórych przypadkach nawet niemożliwe.

Studia podyplomowe online – polecane kierunki

Chcesz kontynuować naukę na studiach podyplomowych online? Kierunki, które oferuje np. Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego, obejmują między innymi psychologię, coaching, marketing, zarządzanie, administrację, dietetykę, kosmetologię, prawo, logopedię i neurologopedię czy bibliotekoznawstwo.

To, jaki kierunek studiów podyplomowych online wybierzesz, zależy przede wszystkim od ukończonych już studiów I albo II drugiego stopnia oraz twoich planów zawodowych. Możliwość zdobywania nowej wiedzy, doświadczenia i kwalifikacji pozwala na wyrobienie specjalizacji, a co za tym idzie – zwiększenie swojej konkurencyjności na rynku pracy. Przed zapisaniem się na studia online koniecznie sprawdź wymagania uczelni i upewnij się, że uzyskany wcześniej dyplom umożliwia kontynuowanie nauki na interesującym cię kierunku.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.