Wiadomości z Chorzowa

Studiuj z WSB! 10 miast, 130 kierunków, 320 tys. studentów

  • Dodano: 2019-11-20 08:15, aktualizacja: 2019-11-20 08:29

Wyższa Szkoła Bankowa znajduje się już w 10 miastach, a grono studentów WSB nieustannie się powiększa. Uczelnia może pochwalić się także aż 130 kierunkami do wyboru. Wyższa Szkoła Bankowa coraz lepiej wypada także w rankingach. Co sprawia, że uczelnia z roku na rok tak mocno zyskuje na popularności?

Praktyka i praca, czyli uczelnia przystająca do realiów rynku

Studenci (zwłaszcza uniwersytetów) często narzekają, że ich uczelnie są kompletnie oderwane od realiów rynku pracy. W WSB jest odwrotnie. Po pierwsze - z przeprowadzonych przez uczelnię badań wynika, że 85% studentów łączy studia w WSB z pracą zawodową. A to właśnie zdobywanie pierwszych doświadczeń zawodowych jeszcze w trakcie studiów jest ważne z punktu widzenia pracodawców. Absolwenci WSB są dzięki temu lepiej przygotowani do podjęcia pracy na pełen etat od razu po zakończeniu studiów- podczas gdy ich rówieśnicy nierzadko są przyjmowani dopiero na słabo płatne staże. Łączenie pracy i nauki jest oczywiście możliwe dzięki elastycznemu grafikowi i podejściu władz uczelni do zdobywania przez studentów doświadczenia zawodowego.

Nie bez znaczenia jest również fakt, że zajęcia w WSB często mają formę warsztatów. To oznacza, że studenci aktywnie przyswajają wiedzę- biorą udział w grach biznesowych i symulacjach, dyskutują na różne tematy, starają się rozwiązać problemy, z którymi naprawdę zmagały się poszczególne firmy i instytucje. Taka forma nauki sprzyja łatwiejszemu zapamiętywaniu, a dodatkowo studenci mają pewność, że uczą się rzeczy przydatnych - także z punktu widzenia potencjalnych pracodawców.

WSB pnie się w rankingach. Uczelnia wyraźnie zyskuje w oczach opinii publicznej

Powiększające się grono studentów to także wynik wyraźnego wzrostu pozycji Wyższej Szkoły Bankowej w różnego rodzaju rankingach. Za popularnością WSB przemawiają zresztą oficjalne dane pochodzące z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W opublikowanej przez MNiSW informacji o wynikach rekrutacji na rok akademicki 2018/2019 Wyższa Szkoła Bankowa (kolejno oddziały w Poznaniu, Chorzowie i Szczecinie) zostały uznane za najczęściej wybierane uczelnie niepubliczne w Polsce. A pamiętając o tym, że uczelni prywatnych wciąż przybywa - jest to naprawdę dobry wynik. A skoro WSB przegoniła inne, znacznie starsze uczelnie (także te biznesowe) - to oznacza tylko, że naprawdę warto rozważyć studia w Wyższej Szkole Bankowej. Informacje o uczelni można znaleźć na stronie www.wsb.pl.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.