Wiadomości z Chorzowa

Szkolenia SEP

  • Dodano: 2021-09-09 09:45

Obecny rynek pracy w wielu zawodach wymaga kształcenia i spełnienia określonych norm. Jednym z najlepszych sposobów na przebranżowienie się lub zdobycie nowych umiejętności są kursy zawodowe. Dzięki nim jesteś w stanie pomyśleć o nowej karierze zawodowej i wykazujesz się inicjatywą, która ma znaczenie przy zatrudnianiu pracowników. Naturalnie chęć dokonania zmian często jest związana z brakiem rozwoju w obecnej prac i chęci zapewnienia sobie lepszej jakości życia. Idealną sytuacją jest ta, w której jesteśmy w stanie połączyć pasję z pracą. Szkolenia zawodowe są okazją na zdobycie ciekawej i stabilnej pracy, która często jest dobrze płatna i pozwala na rozwój. Co istotne wiele wartościowych szkoleń nie zajmuje dużo czasu, zdecydowana większość zamyka się w kilku dniach, choć są również dłuższe kursy. Obecnie wiele osób decyduje się na rozpoczęcie kursów SEP, pozwalających zdobyć pracę w branży energetycznej.

Kursy SEP

Jedno jest pewne rozwój energii elektrycznej, sposobów jej pozyskiwania i miejsc, w których może zostać użyta będzie stale się zwiększał. Obecnie nie znamy innej tak uniwersalnej i taniej metody zasilania niezbędnych obecnie urządzeń. Nic nie skazuje na to, żebyśmy w najbliższych latach byli w stanie odkryć i wprowadzić do użycia inne źródła energii co za tym idzie o prace w branży elektrycznej nie ma co się obawiać. Kursy SEP to jedne z krótszych kursów dostępnych w ofercie Ośrodka Szkoleniowego Omega, który realizuje kursy dla pracowników w wielu zawodach. Pomimo krótkiego trwania kursu, osoby które na niego uczęszczają zdobywają odpowiednią wiedzę teoretyczną i praktyczną, która pozwala bez problemu zdać egzaminy i uzyskać certyfikaty. Same kursy mają za zadanie przygotować kursantów do zdania egzaminów, bo tylko po ich zaliczeniu można otrzymać wspomniany certyfikat uprawniający do pracy na stanowiskach opisanych w polskim prawie.

Warto byłoby rozwinąć skrót SEP w końcu często się nim posługujemy. Stowarzyszenie Elektryków Polskich w skrócie SEP to organizacja wydająca certyfikaty uprawniające do pracy z urządzeniami produkującymi, przetwarzającymi lub przechowującymi energię. W żargonie uprawnienia SEP nazywane są uprawnieniami energetycznymi czy elektrycznymi. Ta pierwsza nazwa jest jeszcze trafiona, ale druga odnosi się w głównej mierze do kursów SEP G1. Uprawnienia SEP są niezbędne, jeżeli chcesz podjąć pracę w branży energetycznej.

Szkól się w branży energetycznej

Uprawnienia energetyczne można podzielić na 3 grupy, a nawet trzeba to zrobić, gdyż każda grupa pozwala podjąć pracę z innym rodzajem urządzeń. Najpopularniejszymi szkoleniami są G1, czyli te związane z urządzeniami i sieciami elektrycznymi. Drugim rodzajem są uprawnienia cieplne G2, po których uzyskaniu możemy zajmować się eksploatacją i dozorem urządzeń i sieci cieplnych. Ostatni typ uprawnień to uprawnienia gazowe G3 związane z sieciami gazowymi.

Teoretycznie nikt nie broni Ci posiadania wszystkich trzech uprawnień jednocześnie, ale raczej nie będzie to koniecznie do znalezienia pracy. Należy również pamiętać, że certyfikaty udzielane są na określony czas, po którym należy ponownie zdać egzamin. Wiele osób zastanawia się na jakim trzeba być poziomie, aby mieć szansę na zaliczenie egzaminów. Przychodząc na kurs możesz być osobą zieloną w danym temacie. Zadaniem dobrego ośrodka szkoleniowego jest przygotowanie Cię do zdania egzaminu. Oczywiście musisz wykazać się inicjatywą i również we własnym zakresie próbować zgłębić temat np. przygotowując się z pytań testowych do egzaminu teoretycznego. Kursy SEP dostępne są dla osób, które ukończyły 18 rok życia, mają co najmniej wykształcenie podstawowe i dobry stan zdrowia.

Wzięcie udziału w kursach sep jest najprostszą drogą na zdobycie uprawnień, które pozwolą zdobyć dobrze płatną pracę. Osobom ze Śląska polecamy skorzystać ze szkoleń organizowanych przez Omega. Kursy SEP Gliwice, Katowice, Zabrze niezależnie z jakiego miasta jesteś, znajdziesz w ofercie Omega to czego poszukujesz.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.