Wiadomości z Chorzowa

Tłumaczenia z języka angielskiego – kiedy się przyda profesjonalna pomoc?

  • Dodano: 2021-10-22 10:30

Język angielski jest jednym z najczęściej wykorzystywanym jeśli chodzi o porozumiewanie się z osobami z innych krajów. Jest on także w ogromnej mierze obecny w naszym życiu jeśli chodzi o wszystkie jego dziedziny. Właśnie z tego względu regularnie przytrafia się sytuacja, że należy coś przetłumaczyć. 

Znajomość języka wyniesiona ze szkoły, studiów, czy też indywidualnie odbytych kursów pozwala zazwyczaj na stworzenie tłumaczenia tekstu na przykład umieszczonego na stronie internetowej o tematyce lifestylowej. Bez trudu każdy powinien poradzić sobie także z przełożeniem kilku zdań po angielsku będących opisem jakiegoś zdjęcia w popularnych mediach społecznościowych. Posiadane umiejętności lub kwalifikacje nie będą już jednak wystarczały w sytuacji, gdy należy złożyć przetłumaczone dokumenty do urzędu. Wówczas należy skorzystać z oferty tłumacza zwykłego lub przysięgłego, w zależności od rodzaju zlecenia. 

Tłumaczenia z języka angielskiego – tłumacz zwykły 

Warto wiedzieć, do którego tłumacza należy udać się z konkretnym przekładem. Tłumacz zwykły będzie odpowiadał za zmianę z języka angielskiego na polski lub odwrotnie, tekstów takich jak: ulotki, recenzje, książki, zawartość strony internetowej, czy też innego rodzaju dokumenty nie potrzebujące potwierdzenia specjalną pieczęcią. 

Tłumaczenia z angielskiego – tłumacz przysięgły 

Pieczęcią dysponuje tłumacz przysięgłym, ponieważ po pozytywnie zaliczonym egzaminie państwowym staje się on urzędnikiem. Każde wykonane przez niego tłumaczenie musi zostać opatrzone właśnie pieczęcią i podpisem. Tłumacz przysięgły taki jak https://edytawiniarskastachowicz.pl/ odpowiada za wykonaną pracę i w momencie, w którym zostanie wykryty błąd będzie musiał za to odpowiedzieć. U niego wykonanie tłumaczenie aktów notarialnych, a także umów kupna lub sprzedaży, odpisów kart medycznych i różnego rodzaju zaświadczeń, w tym o niekaralności. 
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.