Wiadomości z Chorzowa

Usuwanie blizn i wszystko, co warto wiedzieć na jego temat

  • Dodano: 2021-04-23 11:30, aktualizacja: 2022-12-06 10:14

Mówi się, że blizny są czymś, co nadaje człowiekowi charakteru. Choć w wielu przypadkach jest to prawdą, w większości jednak nie, a blizny stanowią coś, co potrafi popsuć wygląd człowieka i doprowadzić do pojawienia się mniejszych lub większych kompleksów. Na szczęście żyjemy w czasach, w których z bliznami nie trzeba żyć. Można bowiem zdecydować się na chirurgiczną ich korekcję. Kiedy jest ona wskazana, a kiedy nie do końca? Jak wybrać klinikę, która się nią zajmie? Na te wszystkie pytania postaramy się odpowiedzieć w tym wpisie.

Kiedy warto zastanowić się nad usuwaniem blizn?

Usuwanie blizn nie bez powodu cieszy się dużym zainteresowaniem w medycynie estetycznej. Jest w stanie poprawić wygląd, ale też wpłynąć na zdrowie. Blizny bowiem nie zawsze są tymi wrodzonymi. Co więcej, w większości przypadków wynikają z wszelkiego rodzaju wypadków i innych zdarzeń losowych. Kiedy najczęściej sięga się po chirurgiczne ich usuwanie?

  • Gdy wyglądają nieestetycznie - blizny bardzo często usuwa się wyłącznie z przyczyn kosmetycznych. Ich obecność na skórze nie zawsze jest niebezpieczna dla zdrowia, a często we własnym odczuciu mniej lub bardziej szpeci.
  • Gdy zostały nieprawidłowo zszyte - niewłaściwe zszycie blizn może prowadzić do poważnych powikłań, ale też wygląda nie do końca przyjaźnie.
  • Gdy powodują dyskomfort psychiczny - blizny bardzo często prowadzą do zmniejszenia poczucia własnej wartości, a nawet do depresji.
  • Gdy ograniczają ruchomość stawów - głębokie blizny są w stanie wpływać również i na to.

Oczywiście to, czy zdecyduje się na usuwanie blizn, czy pogodzi się z ich posiadaniem zależy od konkretnej osoby. Dla jednej będą one wyznacznikiem charakteru i czymś nadającym "drapieżności" (tak często jest w przypadku mężczyzn) - inna z kolei będzie się chciała jak najszybciej ich pozbyć.

Jakie są przeciwwskazania?

Choć nie każdy o tym wie, istnieje wiele przeciwwskazań, które eliminują pacjenta od podjęcia się operacji chirurgicznego usunięcia blizn. Większość z nich jest ściśle związana ze stanem jego zdrowia, a wiele - z jego aktualnymi nawykami. Tym ostatnim jest palenie tytoniu, które dyskwalifikuje go z tego typu zabiegu. Do ważnych przeciwwskazań należą też infekcje bakteryjne i wirusowe skóry, ropne jej zapalenie, cukrzyca, nadczynność tarczycy, skłonności do powstawania bliznowców, ale też zaburzenia ciśnienia i krzepnięcia krwi.

Oczywistym jest to, że nie zawsze ma się świadomość co do tego, czy kwalifikuje się do operacji usuwania blizn. Właśnie dlatego na samym początku trzeba przejść przez konsultacje z lekarzem. To one pozwolą odpowiedzieć na pytanie, czy do zabiegu rzeczywiście może dojść i czy nie będzie się on wiązał z jakimkolwiek ryzykiem dla pacjenta.

Jak wybrać klinikę, która się tym zajmie?

W branży medycznej działa bardzo podobna konkurencja, jak i w tej handlowej. Wynika to z dość dużego popytu na kliniki zajmujące się nie tylko usuwaniem blizn, ale też przeprowadzaniem innego rodzaju zabiegów w zakresie medycyny estetycznej czy dermatochirurgii. Jak zatem wybrać taką, która okaże się odpowiednia, a która przede wszystkim zapewni satysfakcjonujący efekt?

Rzeczą, na którą należy zwrócić największą uwagę jest doświadczenie konkretnej kliniki. Złożone jest ono z wielu części składowych - ilości obsłużonych (i wciąż obsługiwanych) pacjentów, stażu na rynku (im dłuższy tym lepiej), ale też wszelkiego rodzaju certyfikatów świadczących o tym, że klinika rzeczywiście wie co robi. Wiele do powiedzenia w tym kontekście mają oczywiście sami lekarze, którzy w niej pracują. To w końcu nie klinika, a oni mają bezpośredni udział w procesie pozbywania się blizn. W tym wszystkim duże znaczenie ma pierwsza rozmowa. Już wtedy można bowiem zobaczyć podejście danej kliniki do jej potencjalnego pacjenta, ale i jej profesjonalizm. Klinik jest w Polsce na tyle dużo, że błędem byłoby nieporównywanie ich ze sobą. Zwłaszcza, że to od wyboru tej właściwej zależy najczęściej ostateczny efekt. W tym wszystkim nie należy również zapominać o cenie. Choć nie warto nadawać jej priorytetu, należy zwrócić uwagę na to, by była ona adekwatna do skali działań koniecznych do wykonania celem pozbycia się konkretnej blizny.

Decydując się na wybór kliniki dla siebie, warto zwrócić szczególną uwagę na te działające w okolicy miejsca zamieszkania. Jeżeli jest się ze Szczecina, to właśnie w kliniki z tego właśnie miasta należy celować. Oczywiście nie każdy mieszka w większym mieście - z czysto logistycznych powodów należy jednak szukać takiej kliniki, do której dotarcie nie sprawi żadnych problemów.

Podsumowanie

Usuwanie blizn w medycynie estetycznej jest czymś, co praktykuje się już od bardzo wielu lat, a co jest w stanie znacząco wpłynąć na komfort życia konkretnego człowieka. Decydując się na nie warto jednak zapoznać się z przeciwwskazaniami, a przede wszystkim wybrać solidną i profesjonalnie do tego podchodzącą klinikę, której powierzy się to odpowiedzialne zadanie. Decydując się na podmiot tak solidny, jak Klinika Dr Stachura można mieć pewność, że odda się w dobre ręce, a efekt ostateczny całego zabiegu będzie bardziej niż satysfakcjonujący.


Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.