Wiadomości z Chorzowa

Wyciągarka do quada - o czym pamiętać podczas jej wyboru?

  • Dodano: 2019-05-24 12:30

Quady, zwane potocznie wszędołazami, zdobywają coraz więcej zwolenników. Jazda takim pojazdem dostarcza niezapomnianych wrażeń, zarówno w ciężkim terenie, jak i podczas rekreacyjnej przejażdżki offroadowej. Swoją popularność quady zawdzięczają również przystępnej cenie oraz imponującej mocy i pojemności silnika. Nie bez znaczenia pozostaje także ich wytrzymałość, waga i wzmocniona konstrukcja, która doskonale radzi sobie z obciążeniem podczas skoków i przemierzania trudnych tras. Każdy właściciel wszędołaza powinien posiadać odpowiednio dobraną wyciągarkę, aby motocross mógł zakończyć się sukcesem.

Działanie i budowa wyciągarek

Głównym elementem wyciągarki jest cylindryczny bęben, na który nawijana jest lina zamocowana do wyciąganego pojazdu. Stosuje się dwa rodzaje lin - stalowe lub syntetyczne. Obydwa rozwiązania mają swoje wady i zalety. Liny stalowe są bardzo wytrzymałe i odporne na przetarcia, ale dosyć ciężkie, natomiast syntetyczne, chociaż mniej trwałe, są lekkie i nie zużywają powierzchni bębna. Wyciągarki dzielą się na ręczne, elektryczne, hydrauliczne lub mechaniczne. Modele elektryczne posiadają własny silnik i akumulator, natomiast hydrauliczne i mechaniczne korzystają podczas pracy z silnika samochodu. Każde urządzenie wyposażone jest w mocny hamulec, który załącza się automatycznie w chwili zatrzymania bębna.

Parametry techniczne wyciągarek

Jednym z najważniejszych parametrów urządzenia, decydującym o jego skuteczności, jest uciąg, czyli siła, z jaką może udźwignąć dany pojazd. Przyjmuje się, że uciąg powinien być około 1,5 razy większy od masy całkowitej pojazdu. Do pozostałych parametrów wyciągarek należą: waga urządzenia, jego moc, pobór prądu oraz długość liny.

Jak wybrać wyciągarkę do quada?

Która wyciągarka do quada będzie najlepsza? Niełatwo jest wybrać odpowiedni model spośród wielu dostępnych na rynku. Różnią się one wagą, parametrami technicznymi i ceną, która nie zawsze idzie w parze z jakością. Przed zakupem warto zwrócić uwagę na łatwość montażu oraz obsługi urządzenia, jego wagę oraz skuteczność. Nie można zapominać, że o bezawaryjności wyciągarki decyduje jej jakość, dlatego eksperci polecają nabywanie sprzętu od renomowanych producentów, cieszących się dobrą opinią wśród konsumentów. Planujesz zakup wyciągarki? Sprawdź ranking najlepszych wyciągarek!

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.