Wiadomości z Chorzowa

Wynajmij auto sportowe w Gdyni

  • Dodano: 2021-01-15 12:30

Chciałbyś uczynić wakacyjny wyjazd nad morze bardziej ekscytującym? A może wynajmujesz auto dla pracownika podróżującego w celach biznesowych? Sytuacji, w których warto wypożyczyć auto sportowe jest wiele. Wiele jest również wypożyczalni samochodów w Gdańsku, które oferują wynajem aut sportowych. Czy warto dać się skusić?

Samochód sportowy – co go wyróżnia?

Dość łatwo jest odróżnić samochód sportowy od innych. Na drogach obejrzy się za nim niejeden fan motoryzacji. A to dlatego, że auta sportowe robią wrażenie swoim wyglądem. Najczęściej są to niewielkie, zgrabne samochody o opływowym i dynamicznym kształcie. Choć oczywiście nie wygląd jest tu najważniejszy. Auta sportowe skonstruowane są tak, by móc uzyskiwać jak największe osiągi. Dobry samochód sportowy w kilka sekund przyspieszy do 100 km/h, a minimalna prędkość, którą może osiągnąć, wynosi dwa razy tyle. A to wszystko dzięki specjalnie zaprojektowanym zawieszeniu, odpowiednim układzie hamulcowym, oponach o dobrej przyczepności do podłoża i lekkim nadwoziu o niskim współczynniku oporu powietrza. Ważny jest tu odpowiedni stosunek mocy silnika do masy własnej pojazdu. Dzięki wszystkim tym cechom, auto sportowe jest bardzo dynamiczne, bezpiecznie pokonuje zakręty i potrafi szybko wyhamować.

Jakie samochody sportowe mogę wypożyczyć?

Samochody sportowe to nazwa klasy aut, w której skład wchodzi wiele rodzajów samochodów, w tym kabriolety. Ceny większości z nich są dość wysokie, przez co kojarzą się z luksusem. Nowoczesne modele wyposażone są w liczne udogodnienia, które dodatkowo podwyższają komfort jazdy i bezpieczeństwo pasażerów. Najpopularniejsze marki aut sportowych to m.in. Mercedes, Ford, BMW, Porsche czy Mazda. Niejedna wypożyczalnia samochodów Gdynia ma w swojej ofercie modele aut sportowych, a wybór jest duży i nie zawsze prosty. Cena wynajmu zależeć będzie od wielu czynników i oczywiście od wybranego przez nas modelu. Za najtańsze auta sportowe zapłacimy ok. 500 zł za dobę. W wypożyczalni samochodów Gdynia firmy Exelcar za wynajem BMW 5 o sportowym charakterze i wyglądzie zapłacimy ok. 200 zł za dobę. Pamiętajmy też, że ceny za wynajem dobowy maleją, gdy wypożyczamy auto na dłużej lub decydujemy się na wynajem długoterminowy.

Dlaczego samochód sportowy?

Każdy, kto próbował jazdy samochodem sportowym wie, że zapewnia ona sporo wrażeń i emocji. To nie to samo co jazda samochodem osobowym. To szybkość, adrenalina i poczucie wolności. Rozwijanie dużych prędkości na specjalnych torach czy poza miastem (w granicach prawa i rozsądku) to niesamowite doświadczenie przestrzeni, którego brakować będzie później każdemu fanowi motoryzacji. Jeśli natomiast nie miałeś jeszcze okazji przejechać się samochodem tej klasy – pozwól sobie na ten luksus przynajmniej raz w życiu.

Czy warto wynająć auto sportowe w Gdyni?

Na zakup własnego auta sportowego pozwolić mogą sobie tylko nieliczni. Przeciętnego kierowcy nie stać na taki wydatek. Co więcej, samochód sportowy to najczęściej jeden z kilku posiadanych aut, nie sprawdzi się bowiem jako auto rodzinne, do którego zapakujemy bagaże i wyruszymy na wakacje. Wynajęcie go kosztuje stosunkowo niewiele, a pozwala nam doświadczyć zupełnie innego komfortu jazdy, a także zdobyć cenne umiejętności. Wystarczy wypożyczyć auto na parę dni. Pozwoli to uczynić pobyt nad morzem atrakcyjniejszym i bardziej emocjonującym, a także zapewni niezależność – szybko dotrzesz w każde miejsce, które chciałbyś zwiedzić. Czas urlopu mija dość szybko, nie warto więc marnować go na stanie w korkach czy niekomfortowe podróże zatłoczonymi autobusami.

Wynajem auta sportowego w Gdyni – dla kogo?

Skorzystanie z usług wypożyczalni samochodów w Gdyni to luksus, na który stać nawet przeciętnego turystę. Wynajem auta sportowego to sposób na uatrakcyjnienie urlopu, pochwalenie się przed znajomymi, a także przekonanie się, czy auto takie nadaje się dla nas, zwłaszcza, jeśli rozważamy taki zakup w przyszłości.

Auto sportowe jest także popularnym wyborem dla firm. To sposób na podniesienie swojego prestiżu, zrobienie wrażenia na ważnym kliencie czy docenienie pracownika. Pozwala na stworzenie profesjonalnego imagu. W tym wypadku auto takie można wynająć na kilka dni (dla pracownika będącego w podróży biznesowej) lub zdecydować się na wynajem długoterminowy.

Wynajem kabrioletu w Gdyni na specjalne okazje

Wielu klientów wypożycza auto sportowe na specjalne okazje, takie jak wieczór panieński czy kawalerski, ślub czy też urodziny znajomych. W ten sposób możemy zapewnić gościom niezapomniane wrażenia, a także zaskoczyć przyjaciela, który dzięki nam będzie mógł po raz pierwszy w życiu przejechać się luksusowym autem. Wielu ludzi specjalnie przyjeżdża do Gdyni czy Trójmiasta, by spędzić wieczór panieński czy zapozować do sesji ślubnej. Czeka na nich bogata oferta aut sportowych przygotowana przez wiele lokalnych firm i sieci wypożyczalni.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.