Wiadomości z Chorzowa

Wysokiej jakości alkomaty, czyli prosty sposób na uniknięcie problemów z prawem

  • Dodano: 2022-07-01 13:15, aktualizacja: 2022-07-12 13:20

W dzisiejszych czasach alkomaty są powszechnie wykorzystywane nie tylko przez służby mundurowe ale także i prywatnie przez kierowców chcących uniknąć poważnych problemów. Czy wiesz, że spora część wypadków drogowych wynika właśnie z winy pijanych osób wsiadających za kierownicę? Niestety ale alkohol wpływa na zaburzoną percepcję postrzegania rzeczywistości, przez co wielu osobom wydaje się, że jeden kieliszek nie zaszkodzi. W poniższym artykule przedstawimy Ci jakie kary za bycie nietrzeźwym za kierownicą przewiduje polskie prawo! Czytaj dalej!

10 punktów karnych to nie wszystko. Sprawdź co jeszcze spotka nieodpowiedzialnego kierowcę

Przepisy określające kary za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości ulegają regularnym zaostrzeniom. Ma to za zadanie jak najbardziej odstraszyć nieodpowiedzialnych kierowców od prowadzenia pojazdu po spożyciu. Nietrzeźwa osoba wsiadająca za kierownicę zagraża nie tylko sobie ale także przewożonym pasażerom oraz innym uczestnikom ruchu drogowego. Czas w takim razie dokładnie odpowiedzieć na pytanie czym grozi jazda po alkoholu. Polskie prawo rozróżnia dwa stany. Pierwszy określany jest jako stan po spożyciu, gdzie ilość promili wynosi 0d 0,2 do 0,5. Natomiast drugi jet to stan nietrzeźwości kiedy stężenie alkoholu w powietrzu wydychanym wynosi więcej niż 0,5 promila. Na każdego pijanego kierowcę nałożona jest kara grzywny, której wysokość zależna jest od stanu w jakim prowadził pojazd. Przedział waha się w granicach 2500, a 60 tysięcy złotych. Dodatkowo policja może odebrać uprawnienia na prowadzenie pojazdu na ściśle ustaloną długość czasu. Mogą to być 3 miesiące, a w skrajnych przypadkach nawet 15 lat lub dożywocie.

Kiedy kary za prowadzenie pojazdu nietrzeźwym są wyższe, alkomaty okazują się niezbędne

Warto także mieć świadomość, że kierowca będący w stanie nietrzeźwości może trafić do więzienia. Oczywiście wspomniane kary mogą być jeszcze bardziej surowe jeśli dojdzie do wypadku, co gorsza, śmiertelnego. Zdecydowanie lepiej odpuścić jazdę po alkoholu i uniknąć poważnych problemów, które wpisane zostają w papiery. Dlatego właśnie proponujemy Ci wysokiej jakości alkomaty jakie znajdziesz w firmie Polskie Centrum Wzorcowania! Sprzęt ten doskonale sprawdzi się np. po zakrapianych imprezach lub kiedy do kolacji wypijesz choćby jedną lampkę wina. Pamiętaj, że zawsze lepiej odczekać niż stanowić zagrożenie zarówno dla siebie jak i innych osób. Wysokiej jakości alkomaty pochodzące od sprawdzonych producentów z łatwością wybierzesz w zależności od swoich potrzeb. Zwróć uwagę na sensor, ilość wykonywanych pomiarów i ich dokładność, a także częstość wykonywanej kalibracji. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości możesz skontaktować się z fachowcami, którzy wskażą Ci jaki alkomat najlepiej spełni Twoje wymagania. Zapoznaj się z ofertą i zadbaj o życie swoich i najbliższych!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.