Wiadomości z Chorzowa

Zastosowanie wiertnic koronowych do betonu

  • Dodano: 2019-12-03 07:15, aktualizacja: 2019-12-03 07:18

Wiercenie w betonie to proces żmudny i czasochłonny. Jednak z uwagi na spore oszczędności wynikające z zastosowania tej techniki w trakcie procesu budowlanego, jak i modernizacji istniejących budynków i budowli rośnie zainteresowanie tego typu usługami. Sprawdźmy, jak do tematu podchodzą profesjonaliści?

Wiedza i doświadczanie procentują 

Każdy wykonawca pracujący przy projektach kubaturowych i nie tylko zdaje sobie sprawę, że nowoczesne techniki wiercenia w betonie mogą okazać się idealnym rozwiązaniem do realizacji wielu zadań. Zastosowanie tej techniki pozwala na spore oszczędności czasu, środków i zasobów w porównaniu do realizacji tych samych zadań przy zastosowaniu technik alternatywnych. Może to wynikać z precyzyjnego przygotowania otworu rezerwacyjnego na urządzenia infrastruktury technicznej czy przewody elektryczne, który nie będzie wymagał dodatkowej obróbki, jak i z szybkiego postępu prac. Do podjęcia właściwej decyzji na placu budowy konieczna jest wiedza na temat możliwości, jakie dają nowoczesne wiertnice Husqvarna. Doświadczeni wykonawcy zdają sobie sprawę z tego, co można zrobić lepiej, stosując tę nowoczesną technologię. 

Kluczem jest właściwa technologia 

Systemowe wiertnice koronowe Husqvarna to idealny sprzęt zarówno do prowadzenia otworów pionowych i poziomych. Sekretem tej technologii jest:

  • perfekcyjne przygotowanie konstrukcji platformy wiertniczej,
  • bezkompromisowa moc silników oraz
  • najlepsze narzędzia diamentowe na rynku.

Dzięki zastosowaniu preinstalowanych platform wiertnice koronowe pozwalają na wykonywanie otworów w pionie i poziomie. Platformę po prostu przytwierdza się do podłoża lub do ściany, a następnie można spokojnie prowadzić wiertnice za pomocą wygodnego mechanizmu. Szyna platformy gwarantuje postęp narzędzia cały czas w tej samej pozycji. Operator jest praktycznie nie obciążony, a jedyny wysiłek jaki, wkłada w działanie to kontrola postępu narzędzia. 

Możliwości wiertnic do betonu 

System wiertniczy Husqvarna Prime jest przystosowany do wiercenia otworów o średnicach w przedziale od 100 do 600 mm. Ten wygodny zestaw składa się z kompaktowego statywu z ręcznym mechanizmem prowadzenia wiertnicy, z wiertnicy oraz agregatu zasilającego. Kluczem do wydajnego prowadzenia prac są wydajne bity koronowe Diagrip. Umożliwiają one szybkie wykonywanie otworów nawet w zbrojonym betonie. Wiertnice są przystosowane także do wiercenia na sucho przy zastosowaniu typowych wierteł Elite-Drill. Zobacz więcej na https://www.husqvarnacp.com/pl/maszyny/wiertnice/

Automatyczne wiercenie przy zastosowaniu systemy Husqvarny to szybki i wydajny proces. Czas, jaki trzeba poświęcić na przygotowanie do wiercenia otworów o większej średnicy ze statywu, kompensuje późniejszy szybki postęp prac oraz ergonomia procesu.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.