Chorzowscy policjanci na festynie „Kulinarny Ogień” – rozmowy o bezpieczeństwie

Czas czytania: 2 min.

Na chorzowskim rynku w minioną niedzielę odbył się „Kulinarny Ogień”. W charytatywnym festynie wzięli udział chorzowscy policjanci. Rozmawiali z mieszkańcami na tematy związane z bezpieczeństwem.

„Kulinarny Ogień” na chorzowskim rynku – charytatywny festyn i akcjadla szpitala

Kulinarny Ogień to charytatywne wydarzenie, którego celem była zbiórka pieniędzy potrzebnych na zakup dermatoskopu dla chorzowskiego Zespołu Szpitali Miejskich. Jest to urządzenie pozwalające na dokładną ocenę i wczesne wykrycie potencjalnie niebezpiecznych zmian skórnych. Organizatorem wydarzenia było miasto Chorzów oraz grupa Kulinarny Ogień. Do udziału w festynie zostali zaproszeni chorzowscy policjanci, którzy przeprowadzili trzy informacyjno–edukacyjne prelekcje.

„Dzieciństwo bez przemocy” – policjanci o ochronie najmłodszych 

Pierwsza z nich dotyczyła z kampanii społecznej „Dzieciństwo bez przemocy”. Do głównych celów akcji należy: uwrażliwianie społeczeństwa na problem krzywdzenia dzieci w Polsce, wspieranie ludzi w reagowaniu na przemoc wobec dzieci, promowanie idei uważnego rodzicielstwaoraz propagowanie systemowych rozwiązań na rzecz ochrony dzieci przed krzywdzeniem.

Walka z dopalaczami i narkotykami – policja podnosi świadomość mieszkańców

Drugi temat dotyczył problematyki „Zażywania i rozpowszechniania dopalaczy i środków odurzających”.Mundurowi starali się podnieść świadomość ludzi na temat zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków i tzw. dopalaczy. Wyjaśnili, co powinno zaniepokoić rodzica lub opiekuna, jakie skutki pojawiających się najczęściej się w trakcie i po ich zażyciu oraz w jakiej formie możemy się z nimi spotkać.

Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo

Ostatnim z tematów była ogólnopolska akcja „Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo”. Policjanci przedstawili seniorom korzyści płynące z posiadania konta w banku. Zwrócili uwagę na oszustwa z wykorzystaniem legendy„na policjanta” czy „na wnuczka”. Wyjaśnili także, jak nie stać się ofiarami tego typu przestępstw oraz co zrobić, gdy ktoś próbuje nas oszukać.

Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych uczestników festynu. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się policyjna maskotka „Sznupek” oraz dostępny dla wszystkich policyjny radiowóz. Najmłodsi mogli sobie również wykonać pamiątkowe karty daktyloskopijne.

W trakcie całego wydarzenia mundurowi zachęcali potencjalnych kandydatów do wstąpienia w szeregi w policji zgodnie z akcją „Policję tworzą ludzie… Twórzmy ją razem”. Przedstawiali proces rekrutacji i omawiali różne policyjne stanowiska.

Weronika Myszka
Źródło: KMP Chorzów / fot. KMP Chorzów

Dodaj komentarz

Błąd:

Wynik:
Opinia została pomyślnie dodana.
Po przeprowadzeniu weryfikacji, jej treść zostanie udostępniona publicznie.

Trwa wysyłanie komentarza ...

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść.

* pola obowiązkowe