Groby mówią historię – Chorzów zaprasza na wyjątkową lekcję tematyczną

Czas czytania: 2 min.

Miasto Chorzów wraz ze Stowarzyszeniem Na Rzecz Zabytków Fortyfikacji „Pro Fortalicium” zapraszają na pierwszą lekcję tematyczną z cyklu „Groby mówią historię. Wydarzenia początku września 1939 r. na terenie dzisiejszego Chorzowa”.

Poznaj historię bohaterów, którzy zginęli w obronie Ojczyzny

Spotkanie organizowane jest w ramach zadania „Renowacja Grobu Zbiorowego Wojennego 28 żołnierzy Wojska Polskiego z 66 i 75 Pułku Piechoty poległych 2 września 1939 roku”. To okazja, by przybliżyć mieszkańcom wydarzenia sprzed 86 lat i oddać hołd bohaterom, którzy zginęli w obronie Ojczyzny.

Szczegóły wydarzenia:

11 października 2025 r.
Schron nr 5, ul. Katowicka 168, Chorzów
godz. 10:00 – 15:00

W programie:

Spacer historyczny – o godz. 11:00 poprowadzi go Wiceprezes Stowarzyszenia, Adam Lewan. Trasa obejmie przejście od Schronu nr 5 do Koszar Punktu Oporu (udostępnianych jedynie raz na kilka lat!), a następnie na zapole Punktu Oporu.

Czas spaceru: ok. 1,5 h
Długość trasy: 2 km (bez odcinków terenowych, wyłącznie asfalt i chodnik)
Powrót do punktu startowego przy Schronie nr 5

Dlaczego warto?

To niezwykła okazja, aby zobaczyć miejsca na co dzień niedostępne, a przede wszystkim – poznać historię Chorzowa z września 1939 roku, opowiedzianą w miejscu, gdzie rozgrywały się dramatyczne wydarzenia.

– Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców i miłośników historii do udziału w tym wyjątkowym spotkaniu – przekazują organizatorzy.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego. 

Sara Synowiec
Źródło: UM Chorzów FB

Dodaj komentarz

Błąd:

Wynik:
Opinia została pomyślnie dodana.
Po przeprowadzeniu weryfikacji, jej treść zostanie udostępniona publicznie.

Trwa wysyłanie komentarza ...

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść.

* pola obowiązkowe