Mistrzostwa za nami

Czas czytania: 2 min.

II Mistrzostwa Śląska w Grze w Gumę za nami. W imprezie wzięło udział ponad sto osób. Nie tylko dzieci, ale i dorośli! Zmagali w skakaniu przez gumę, przez skakankę czy kręceniu hula – hop. Rekordzistką w tej ostatniej kategorii okazała się pracownica Wesołego Miasteczka Sylwia Kołakowska , która wytrzymała aż 30 minut!

Jednak najwięcej emocji wzbudziła rywalizacja w grze w gumę! I to wśród dorosłych. Do ścisłego finału zakwalifikowały się trzy drużyny dorosłych: Urzędu Miasta w Chorzowie, Biura ESK Katowice i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

W kategorii szkolnej o palmę pierwszeństwa walczyły drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Siemianowic Śląskich i nr 10 Katowicach.

W kwalifikacjach drużyny skakały od kostek  do ud, liczono im ilość "kut". W finale poprzeczka była wyżej – zawodnicy zmierzyli się z gumą na wysokości ud, pasa, pach i szyi!
Najlepsza okazała się drużyna Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego (skuła się dwa razy) i ze Szkoły Podstawowej nr 1 (drużyna o wdzięcznej nazwie "Bezimienne").

Walczyć było warto, bo nagrody były cenne: we wszystkich kategoriach za pierwsze miejsce można było otrzymać wejściówki do wesołego miasteczka, za drugie do powstającego Parku Odkrywców "Explorado", a za trzecie – do Śląskiego Parku Linowego.

-Te mistrzostwa to przede wszystkich dobra zabawa – mówi Agata Beryt, szefowa działu promocji UM Chorzów, której drużyna zajęła trzecie miejsce. – A dodatkowo, dla dorosłych trochę taki powrót do dzieciństwa, które każdy z ans wspomina z rozrzewnieniem.
 

Dodaj komentarz

Błąd:

Wynik:
Opinia została pomyślnie dodana.
Po przeprowadzeniu weryfikacji, jej treść zostanie udostępniona publicznie.

Trwa wysyłanie komentarza ...

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść.

* pola obowiązkowe