Pogrzeb Basa – tradycyjna zabawa taneczna już 4 marca w MGPE
Na wsi śląskiej karnawał, dawniej nazywany mięsopustem, trwał od Trzech Króli do Środy Popielcowej i był okresem pełnym radości, tańca oraz swobodnej zabawy. Jedną z najpopularniejszych form rozrywki stanowiły zabawy taneczne, organizowane przy muzyce na żywo, zazwyczaj w karczmach, wynajętych salach lub stodołach.
Wyjątkowy wieczór z Dygającą Kapelą
Z myślą o miłośnikach tradycyjnych potańcówek przygotowano niepowtarzalną zabawę taneczną – Pogrzeb Basa, wypełnioną muzyką i radosnym świętowaniem. Wydarzenie skierowane jest do osób, które cenią ludowe pieśni i huczną zabawę do ostatniego tchu.





![Gigantyczny pożar na terenie PreZero Chorzowie. Przy Kluczborskiej płonie 6000 m² odpadów! [AKTUALIZACJA]](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2026/06/732001334_4320113624923626_6836093845729584371_n.webp)












Dodaj komentarz