W Rebel Garden będą bić rekord w długości czytania po śląsku

Czas czytania: 1 min.

W sobotę 20 czerwca od godz. 14 do… nocy (?) zapraszamy przed klubokawiarnię Rebel Garden (Park Śląski, obok Bramy Zoo) na wspólne czytanie po śląsku – bijemy rekord świata czytając drugą część przygód Komisorza Hanusika pt. "We tajnyj suzbie slonskij nacyje".

Każdy czyta po jednej stronie – i tak od 14.00 do nocy. Zapraszamy wszystkich: rubych, chudych, chopów, dziołszki, a nawet gości zza Brynicy, bo też książka dedykowana jest "Gorolom, kere przajom Ślunskowi".


Ale to nie wszystko: na zakończenie akcji (ok. 21.00) zapraszamy na premierę filmu "Komisorz Hanusik, albo z archiwów śląskiej policji" oraz koncert zespołu Fifidroki (psychofolk). Organizatorami akcji są: europoseł Marek Plura, Grupa Twórcza Ocochodzi, SONŚ Katowice, Ślonsko Ferajna, Młodzi Górnoślązacy i redakcja "Jaskółki Śląskiej".

Sylwia Machowska
Źródło: Park Śląski

Dodaj komentarz

Błąd:

Wynik:
Opinia została pomyślnie dodana.
Po przeprowadzeniu weryfikacji, jej treść zostanie udostępniona publicznie.

Trwa wysyłanie komentarza ...

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść.

* pola obowiązkowe