Wiadomości z Chorzowa

10 mandatów i 7 pouczeń. Bilans sobotniego meczu Ruch Chorzów - GKS Bełchatów

  • Dodano: 2021-08-16 08:30, aktualizacja: 2021-08-16 08:43

W sobotę na Stadionie przy ul. Cichej rozegrany został mecz pomiędzy drużynami Ruch Chorzów i GKS Bełchatów. Policjanci czuwali nad bezpieczeństwem uczestników imprezy oraz mieszkańców miasta. Imprezę zabezpieczali policjanci z Komendy Miejskiej w Chorzowie, Częstochowie oraz katowickiego oddziału prewencji. Podczas wydarzenia nie odnotowano żadnych poważniejszych incydentów.

Mecz Ruch Chorzów - GKS Bełchatów

W sobotę na stadionie przy ulicy Cichej odbył się mecz piłki nożnej pomiędzy Ruch-em Chorzów i GKS Bełchatów. Na trybunach zasiadło ponad 5 tysięcy kibiców drużyny miejscowej i 100 kibiców drużyny gości. Bezpieczeństwa mieszkańców pilnowali policjanci z katowickiego oddziału prewencji oraz z chorzowskiej komendy miejskiej. Dodatkowo do zabezpieczenia skierowano przewodników psów służbowych oraz policjantów z częstochowskiego zespołu konnego. Mundurowi z prewencji oraz kryminalni byli obecni w rejonie sportowego obiektu oraz na terenie miasta. Policjanci dbali, aby każdy z uczestników meczu bez przeszkód dotarł na stadion, a potem równie bezpiecznie powrócił do domu.

W trakcie działań mundurowi nie odnotowali poważnych incydentów zakłócających po­rządek. Jednakże nie wszyscy kibice potrafili się zachować. Policjanci nałożyli łącznie 10 mandatów karnych oraz zastosowali 7 środków oddziaływania wychowawczego w postaci pouczenia. W policyjnej akcji związanej z zabezpieczeniem meczu uczestniczyło blisko 100 policjantów i 200 pracowników służby ochrony organizatora.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również