Wiadomości z Chorzowa

18-latek i 15-latek sprawcami rozbojów. Policjanci zatrzymali niebezpieczny duet

  • Dodano: 2022-09-15 09:30

Kryminalni z chorzowskiej komendy ustalili tożsamość i zatrzymali sprawców rozbojów, do których doszło na początku września na terenie Chorzowa. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Decyzją sądu jeden z pełnoletnich sprawców trafił do aresztu na dwa miesiące. Natomiast o losie nieletniego sprawcy zadecyduje sąd rodzinny.

Agresywny duet w rękach policji

10 września około godz. 20:30 dyżurny chorzowskiej komendy otrzymał informację, że na ulicy 3 Maja w Chorzowie doszło do awantury pomiędzy młodymi mężczyznami. Informacja niezwłocznie trafiła do wszystkich patroli w mieście. Na miejscu interwencji okazało się, że grupa młodych obcokrajowców została zaatakowana przez dwóch nieznanych im mężczyzn. Agresorzy, używając siły, doprowadzili do stanu bezbronności jednego z zaatakowanych, a następnie skradli na jego mienie oraz pieniądze. Poszkodowani podali dokładne rysopisy sprawców, jak również kierunek, w którym się oddalili.

Kryminalni z chorzowskiej komendy ruszyli na poszukiwania napastników

Szybko zauważyli dwóch mężczyzn, którzy odpowiadali rysopisowi sprawców. Stróże prawa zatrzymali podejrzanych. Szybko okazało się, że byli to ci sami mężczyźni, którzy chwilę wcześniej dokonali przestępstwa rozbójniczego.

W trakcie ich przeszukania odnaleziono część skradzionego mienia, pieniądze oraz 10 tabletek ekstazy. Dodatkowo kryminalni ustalili, że niebezpieczny duet dokonał również innego podobnego przestępstwa 6 września na terenie Placu Hutników. Wtedy mężczyźni również przy użyciu siły doprowadzili do stanu bezbronności dwóch innych młodych mieszkańców naszego miasta.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty

Decyzją sądu 18-latek trafił na dwa miesiące do policyjnego aresztu. O losie jego 15-letniego kompana zadecyduje sąd rodzinny.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Sram sraką na patole

    Połamać śmieciom nogi i wywieźć do lasu. Jak uda im się przeżyć to już na pewno nigdy nikogo nie skrzywdzą. Ale pewnie dostaną zawiasy, a 15 letni śmieć poprawczak, gdzie inne 15 letnie śmiecie jeszcze go podszkolą w rozbojach.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również