Wiadomości z Chorzowa

18 maja otworzą się chorzowskie żłobki i przedszkola

 • Dodano: 2020-05-15 06:45, aktualizacja: 2020-05-15 06:50

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami 18 maja otwarte zostaną chorzowskie przedszkola i żłobki.

Po wdrożeniu wielu procedur, uzgodnieniach z Wydziałem Zarządzania Kryzysowego i stacją sanepidu, dzieci będą mogły wrócić do placówek, ale w ograniczonej liczbie.


Miasto Chorzów zapewniło niezbędne środki higieny osobistej - przyłbice, maseczki i płyny. W placówkach utworzono specjalne miejsca izolacji.

Swoje dzieci do przedszkoli ma zamiar wysłać w poniedziałek zaledwie ok. 20 % rodziców

Tak wynika z wywiadów przeprowadzanych z rodzicami chorzowskim przedszkolaków. 


Żłobki - zarówno miejski jak i te niepubliczne - z powodu wymogów sanitarnych musiały ograniczyć liczbę miejsc. W poniedziałek 18 maja do dyspozycji będzie 390 z 666 miejsc w żłobkach. Jednak i tutaj rodzice mają obawy o bezpieczeństwo dzieci, a miejsca w niektórych placówkach pozostaną puste. 

Wielką uwagę przyłożyliśmy do kwestii zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom i pracownikom. Dużą rolę mają tutaj jednak do odegrania rodzice i opiekunowie. Jeśli dziecko ma jakiekolwiek objawy chorobowe, nie posyłamy go do przedszkola lub żłobka. Podobnie jeśli w domu dziecka ktoś jest chory lub przebywa na kwarantannie. Liczymy na rozsądek i ostrożność - apeluje Wiesław Ciężkowski, Zastępca Prezydenta Chorzowa

Komentarze (5)    dodaj »

 • Wanda

  Też nic o przebadaniu personelu. "Liczymy na rozsądek i ostrożność personelu" (?)

 • Kotek

  Przecież to jest totalnie nieodpowiedzialne. Tylko ci co mają nóż na gardle i patologia wyślą swoje pociechy do przedszkoli.. Żal mi tych pierwszych i dzieci tych drugich.

 • Mimi

  Może najpierw otworzyć urzędy!

 • Tomasz

  Nie jest czasem zbyt wcześnie na przedszkola?województwo przoduje jeśli chodzi o liczbę nowych zakażeń.Jest szansa , że Pan Prezydent rozważy raz jeszcze decyzję?

 • Tomasz

  Nie jest czasem zbyt wcześnie na przedszkola?województwo przoduje jeśli chodzi o liczbę nowych zakażeń.Jest szansa , że Pan Prezydent rozważy raz jeszcze decyzję?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.