Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

3 tiry z odpadami z Anglii miały trafić do Chorzowa

  • Dodano: 2018-07-13 08:30, aktualizacja: 2018-07-13 08:43

Policjantom we Wrocławiu udało się zatrzymać duży transport odpadów budowlanych, który prowadzono niezgodnie z przepisami. Cała zawartość miała zostać zutylizowana w Chorzowie.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KMP we Wrocławiu wspólnie z kolegami z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz Wojewódzkim Inspektoratem Ochrony Środowiska dotarli do jednej z wrocławskich firm, w której znaleziono trzy naczepy z odpadami budowlanymi. Transport prowadzony z Anglii docelowo do Chorzowa był prowadzony niezgodnie z procedurami transportowymi. Po przeprowadzonych oględzinach okazało się, że odpady nie stanowią zagrożenia dla zdrowia i środowiska. Po sprawdzeniu ładunku pojazdy zostały zabezpieczone zgodnie z obowiązującymi normami bezpieczeństwa.

Śmieci miały trafić do firmy zajmującej się utylizacją w Chorzowie. Wrocławscy policjanci na bieżąco byli w kontakcie z funkcjonariuszami z Chorzowa wymieniając się informacjami w tym zakresie. Policjanci wspólnie z prokuraturą szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności w tej sprawie.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Ruby

    Polska śmietnikiem Europy

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.