Wiadomości z Chorzowa

37-latek z Chorzowa usłyszał aż 338 zarzutów

  • Dodano: 2020-01-20 08:30, aktualizacja: 2020-01-20 08:42

Chorzowscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zakończyli śledztwo, pod nadzorem chorzowskiej prokuratury, w sprawie wyłudzania podatku VAT.

Śledczy ustalili, że 37-letni mężczyzna podrabiał faktury Vat, aby nie płacić podatków. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, teraz o jego losie zadecyduje sąd.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą chorzowskiej komendy, zakończyli właśnie śledztwo prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Chorzowie. Jak ustalili śledczy w okresie od 2012 do 2016 roku, 37-letni mieszkaniec Chorzowa prowadząc działalność gospodarczą, podrabiał faktury jednej z firm, za rzekomo zakupiony od niej sprzęt komputerowy. W ten sposób mężczyzna obniżał dochody swojej firmy a co za tym idzie nie odprowadzał należytego podatku. W ten sposób oszukał on Skarb Państwa na blisko 280 tyś. W sumie śledczy udowodnili mężczyźnie 338 przestępstw i tyle właśnie usłyszał on zarzutów. Teraz o jego losie zadecyduje sąd, za to przestępstwo grozi mu wysoka grzywna i nawet 5 lat więzienia.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.