Wiadomości z Chorzowa

71 laptopów trafiło do uczniów z wielodzietnych rodzin

 • Dodano: 2020-10-30 08:00, aktualizacja: 2020-10-28 22:11

71 laptopów trafiło do kolejnych uczniów. Dzisiaj w Urzędzie Miasta dyrektorzy chorzowskich szkół odebrali sprzęt, który następnie zostanie przekazany dzieciom z wielodzietnych rodzin, aby umożliwić im naukę zdalną w czasie pandemii.

Wsparcie w nauce

W ramach programu „Zdalna szkoła+” 18 szkół podstawowych otrzymało sprzęt komputerowy za ponad 150 tysięcy złotych. Dyrektorzy użyczą laptopów dzieciom z rodzin liczących co najmniej troje dzieci.

Sytuacja epidemiczna w kraju spowodowała powrót nauczania zdalnego. Wiemy jednak, że rodziny z większą liczbą dzieci, nie zawsze mają wystarczającą ilość sprzętu umożliwiającego efektywne łączenie się ze szkołą online. To dlatego ponownie wzięliśmy udział w tym programie i zapewniliśmy dostęp do laptopów kolejnym uczniom. Wiosną, podczas pierwszej edycji tego projektu, do chorzowian trafiło niemal 50 komputerów – tłumaczył Andrzej Kotala, Prezydent Chorzowa.

Po powrocie do tradycyjnej edukacji sprzęt zasili bazę edukacyjną podstawówek i będzie wykorzystywany podczas lekcji. Programy „Zdalna szkoła” i „Zdalna szkoła+” to działania finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

Zobacz także

Komentarze (15)    dodaj »

 • Jaro

  Do roboty tych leni pogońcie a nie rozdawać tym nierobom laptopy.

 • Roz i dwa

  Trzeba było zamiast kilogramów papierowych książek dać dzieciom tablety i nie byłoby teraz problemu. Ale nasz rząd cofa nas do średniowiecza, a za chwilę do jaskini nas cofnie więc wystarczy ino kamyk do tarcia po skałach. Śmiech przez łzy...

 • ZB

  Drogi Administratorze, cenzura tylko wyzwoli inne działania. Czego się obawiacie ? To co robicie budzi politowanie, dziecinada i piaskownica.Obiektywne komentarze blokujecie, to mało skuteczne.Pozdrawiam

 • ZB

  Rżnie głupa ten brzydal na zdjęciu !

 • Rodzic

  Dlaczego dopiero teraz za Rządów PIS?Przecież D. Tusk obiecał już 10 lat temu Laptopy do Szkół! !Znów Kłamał i Rźnął Glupca.!!

 • Erich

  Jak cię rodzicu nie stać na naukę dziecka to używaj gumek. Okradasz społeczeństwo co miesiąc więc zamilcz.

 • Gienek

  Śmierdzący leń jesteś a nie rodzic.

 • Ehh..

  Nikt ci tyle nie da co Tusk ci obieca, he he ... ale bez żartów. Prawda jest taka że laptopy to już nie jest tak ogromny wydatek. Wystarczyło odkładać na boku 10% z pincet+ i na przyzwoity laptop by było. Ale po co. Zimne piwko lepsze a potem łapę wyciągać

 • :)

  Drogi rodzicu przez ostatnie 6 lat dostajesz z naszych podatków 500+. Jeżeli po takim czasie nie kupiłeś dziecku niezbędnego sprzętu komputerowego to znaczy, że ww. program należy zlikwidować. Kiepski z Ciebie rodzic. Weź się do roboty!!!

 • Wanda Sułkowska

  Hej! Doskonały komentarz. Widzę jak na dłoni chorzowskie rodziny rozmnażające się bez zastanowienia, rodzice tata i mama w trakcie przedpoludnowego spaceru w jesiennym słońcu. Troje dzieci, a pani mama w kolejnej ciąży. Tata trwale bezrobotny żartuje przy piwie, że radzi sobie przy pomocy męskiego organu.

 • Wanda i Banda

  Pracuję od 16 roku życia. Z czasem zdobywałem różne kwalifikacje. Dziś mam 22 lata pracy, żonę, która też pracuje dwójkę dzieci. Uważam, że dodatek na dzieci należy mi się od Państwa jak Grodzkiemu koperta albo Tuskowi lekcje angielskiego. Szufladkowanie wszystkich uczciwych rodziców razem z patologią, miglancami, nierobami jest trochę na niskim poziomie jak na inteligencję wyborców kałolicji. Mam dość Pisu, ale za żadne skarby nie chciałbym powrotu tych nikczemnych zdrajców ze skrajnej lewicy. Patola była, jest i będzie. Tak samo jak zawiść w ludziach zgrzytający zębami, że za ich czasów wspaniały Wałęsa, Buzek czy inna kanalia nie zadbała o obywateli w zamian ich okradając i upadlając dla interesu zachodu.

 • Tak jest

  Częściowo masz rację. 500+ powinno zostać ale powinien być opracowany system który dawałby pewność że te pieniądze są dobrze spożytkowane. Właśnie do takich ludzi jak Ty (pracujących, płacących podatki itd.) te pieniądze powinny trafiać a patologia upijająca się powinna być tych pieniędzy pozbawiona. Niestety tak nie jest. Wystarczy popatrzeć wokół. Kiedyś jak rodzina chciała lepiej żyć to facet musiał robić nadgodziny albo brać drugi etat. Teraz leży na kanapie z harnasiem w ręce.

 • Wanda Sułkowska

  Nie ma takiego sposobu, by kontrolować wydatkowanie kwotowej darowizny.Dobry program wspierania rodziny powinien wnosić do budżetu państwa nowe środki, a nie opróżniać skarbiec. Mam do Ciebie gorącą prośbę: od dziś głosujemy na projekty Budżetu Obywatelskiego. W Projektach Inwestycyjnych jest projekt nr osiem : Maciejkowice, ulica Gdańska, remont drogi i chodnika. To mój projekt - zagłosuj.

 • Wanda Sułkowska

  Chłopak podpisuje się babskim imieniem i to jest w duchu GENDER, i to jest OK. Szkoda mi, że masz za sobą krótką edukację, ale tekst w dobrym gatunku i to jest wielce OK. Polski nie stać na 500 plus. Ten program kraj zadłużył. Jest do likwidacji. Do wprowadzenia jest wspomaganie rzeczowe. Napisz jeszcze...

 • CHORZOWIANIN

  Od pis to możesz dostać co najwyżej kopa w cztery litery. Usiądz dziadziuś na pupce i nie dokazuj.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.